Pogrom i... pogoń 30.08.2008r.
45 minut spóźnienia, cały mecz grany w "dziesiątkę"... Tak zaprezentowali się w Debrznie juniorzy starsi Orkana Gostkowo. Efekt? 19:0 dla MKS-u!!! Pytanie o korzyści szkoleniowe (czy raczej ich brak) po takich spotkaniach jest jak najbardziej zasadne.
Czerwono-niebiescy urządzili sobie prawdziwą kanonadę ze słabiutkim rywalem. Doprawdy bardzo niewiele zabrakło do pobicia klubowego rekordu w tej kategorii wiekowej. 18 maja 2002 r. rozgromiliśmy u siebie Unię Korzybie 23:0... Teraz zaledwie czterech trafień zabrakło do wyrównania rezultatu sprzed sześciu lat.
Znacznie bardziej interesująco było w potyczce juniorów młodszych z Myśliwcem Tuchomie. Już w 9 min. goście prowadzili zupełnie zasłużenie 2:0. Znakomity początek tuchomian ustawił dalszy przebieg spotkania. Nasi próbowali odrabiać straty, lecz do przerwy nic się nie zmieniło. Bohaterem drugiej połowy okazał się kapitan debrznian Wojciech Marczak. Dzięki jego dwóm celnym strzałom głową pogoń MKS-u przyniosła powodzenie. Dwukrotnie asystował przy golach Wojciech Taras. Remis nie krzywdzi nikogo, lecz trzeba pamiętać o kilku bardzo dobrych interwencjach Dawida Białasa, który skutecznie bronił w sytuacjach "sam na sam"...
6 września o godz. 14.30 juniorzy młodsi zagrają w Miastku ze Startem, dzień później o 12.00 juniorzy starsi zmierzą się na wyjeździe w Wyczechach.

Juniorzy starsi:
MKS Debrzno - Orkan Gostkowo 19:0 (8:0)
Bramki: Patryk Borkowski (27, 30, 47, 60, 74), Wojciech Szeliga (4, 6, 18, 31), Dariusz Piekarski (48, 58, 84), Karol Ryngwelski (8, 62), Michał Birosz (56, 70), Damian Bronowicki (10), Łukasz Dudzic (55), Wojciech Romanowski (68)
Skład: Białas (61 T.Kowalczyk) - Wołek, Piekarski, Bronowicki, Szczubiał - Romanowski, Birosz, Borkowski, K.Dudzic - Ryngwelski, Szeliga (46 Ł.Dudzic)