Juniorzy rozpoczną w Przechlewie 19.07.2008r.
23 sierpnia zacznie się nowy sezon juniorów w podokregu słupskim. Informowaliśmy wcześniej o niefortunnej (eufemistycznie sprawę ujmując) uchwale Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dotyczącej wymaganej liczby drużyn młodzieżowych w klubach i związanym z tym niebezpieczeństwem.
Tak jak przypuszczaliśmy sporo ekip nie zgłosiło w ogóle zespołów juniorskich i wątpliwa to dla nas satysfakcja, że przewidzieliśmy taki scenariusz. Nie ma "tragedii" ostatecznie wśrod juniorów starszych (roczniki 1990 i 1991), gdzie wystartuje 45 klubów, podzielonych na cztery grupy. Zmalała natomiast liczba drużyn w rozgrywkach juniorów młodszych (rocznik 1992 i młodsi). W tej kategorii będą dwie grupy, a ogółem zagra tylko 18 zespołów. Byłoby ich jeszcze mniej, ale w ostatniej chwili dokooptowano Kolejarza Chojnice. Wszystkie kluby zostaną skupione w jednej klasie rozgrywkowej, zwanej okręgówką. Juniorzy starsi MKS-u znaleźli się w grupie czwartej, liczącej 11 drużyn. Czerwono-niebiescy rozpoczną zmagania od wyjazdu do Przechlewa. Będzie to w drugiej serii spotkań, ponieważ w pierwszej debrznianie mają zaplanowaną pauzę. Pierwszy raz w historii młodym futbolistom znad Debrzynki przyjdzie się zmierzyć ze Stegną Parchowo, Zorzą Słosinko i Lipniczanką Lipnica. Ich młodsi koledzy zaczną sezon nieco później, bo 30 sierpnia od konfrontacji u siebie z Myśliwcem Tuchomie. Wielka szkoda, że w przypadku tego rocznika runda będzie liczyć zaledwie osiem gier. Poniżej kolejność meczów MKS-u jesienią wraz z datami poszczególnych kolejek.

Juniorzy starsi:

23 sierpnia pauza