Plan przygotowań 08.07.2008r.
10 sierpnia rozpocznie się nowy sezon piłkarski 2008/09 w podokręgu słupskim. Tego dnia ruszą także rozgrywki klasy A. W tym tygodniu ma być wreszcie znany terminarz rundy jesiennej, o czym niezwłocznie poinformujemy.
Dopięty został natomiast program przygotowań seniorów MKS-u do ligi. Pierwszy mecz kontrolny czerwono-niebiescy rozegrają u siebie z Gromem Więcbork 13 lipca o godz. 16.00. Z tym samym rywalem zmierzymy się 20 lipca o 16.00 na wyjeździe. Kolejny sparing zaplanowano na środę 23 lipca o 17.00 w Okonku z Włókniarzem. Trzy dni później, w sobotę 26 lipca o 17.00, zagramy w Sypniewie ze Zrywem. Środa 30 lipca godz. 18.00 to z kolei konfrontacja z Krajną Sławianowo w Debrznie. Ostatnim sprawdzianem przed sezonem będzie tradycyjny turniej o "Puchar Lata" na własnym stadionie. Jubileuszowa, dziesiąta edycja tej imprezy odbędzie się 3 sierpnia o godz. 11.00. Zaproszenie MKS-u do wzięcia udziału w zawodach przyjęły: Piast Człuchów, Włókniarz Okonek i Zryw Sypniewo. Gościć będziemy zatem wyłącznie kluby klasy okregowej. Ekipy Piasta i Włókniarza uczestniczyły w pierwszym turnieju w 1999 r., Zryw będzie debiutował w "Pucharze Lata".