Grzegorz Apryas poprowadzi seniorów 03.07.2008r.
Kilka posiedzeń Zarządu, rozmowy, konsultacje, zbieranie opinii, rozpatrywanie różnych wariantów i decyzja: nowym trenerem zespołu seniorów sekcji piłki nożnej MKS-u będzie Grzegorz Apryas.
53-letni szkoleniowiec z Lędyczka to postać kompletnie anonimowa dla sympatyków futbolu w grodzie nad Debrzynką. Na co dzień pełni funkcję dyrektora szkoły podstawowej w miejscu zamieszkania. Jest trenerem I klasy, a ponadto kilka tygodni temu ukończył Podyplomowe Studia Organizacji i Zarządzania Sportem. Karierę trenerską rozpoczął w Jurandzie Bemowo Piskie (jesień 1983r. - suwalska klasa okręgowa). W latach 1985-1989 oraz 1993-1995 szkolił juniorów Włókniarza Okonek. Kolejne sezony (1989/90, 1990/91 i jesień 1991r.) to praca z seniorami klubu z Okonka. Ponownie zajmował się pierwszym zespołem Włókniarza w okresie 1994-1997. Jesienią 2000r. trenował seniorów Polonii Jastrowie (IV liga). Przez ponad dwa lata (marzec 2005 - czerwiec 2007) był trenerem koordynatorem reprezentacji OZPN Piła rocznika 1993 i 1995. Ostatnio "awaryjnie" przejął występującą w klasie okręgowej Stellę Białośliwie, prowadząc ten zespół w maju i czerwcu 2008 roku.
G.Apryas oficjalnie obejmie drużynę MKS-u 8 lipca, kiedy to o godz. 18:00 odbędzie się inauguracyjny trening, rozpoczynający przygotowania czerwono-niebieskich do nowej edycji rozgrywek. W szesnastoletniej historii klubu to ósmy szkoleniowiec drużyny seniorów. Zastąpi na tym stanowisku Krzysztofa Borkowskiego, który kierował zespołem przez niemal trzy pełne sezony z rzędu, co jest rekordem w dziejach MKS-u. "Borusze" należą się słowa podziękowania za trud, zaangażowanie i serce wkładane w prowadzenie debrznian.
Mamy świadomość, że nominacja G.Apryasa może wzbudzić różnorakie komentarze w Debrznie. Rozmowy w sprawie objęcia drużyny toczyły się z kilkoma kandydatami. Uznaliśmy, że na tę chwilę najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie zespołu osobie spoza środowiska debrzneńskiego (pierwszy raz w historii MKS-u!) licząc m.in. na to, iż stanowi to szansę na nowy impuls i nową jakość. Czy tak rzeczywiście się stanie pokażą najbliższe miesiące. Wierzymy, że trudne zadanie, jakie niewątpliwie czeka G.Apryasa to nie będzie "mission impossible". Teraz potrzeba "jedynie" spokojnej pracy treningowej z odpowiednią frekwencją piłkarzy na zajęciach i cierpliwości...