Wykonali plan 17.05.2008r.
Liczyliśmy na komplet punktów młodzieży w wyjazdowych meczach z Iskrą Dretyń i nie zawiedliśmy się. Juniorzy starsi po twardym boju zwyciężyli 2:1. Obydwa trafienia zaliczył Wojciech Szeliga, a więc został powielony scenariusz z jesiennej potyczki w Debrznie. Przy obydwu golach miał swój udział wszędobylski Karol Ryngwelski. Dwubramkowe prowadzenie wcale nie znaczyło, że spotkanie było łatwe, a dodatkowo stracona w końcówce bramka na 2:1 spowodowała lekką nerwowość w naszych szeregach. Cenne trzy oczka ostatecznie jednak zapisano czerwono-niebieskim.
Zgodnie z przewidywaniami juniorzy młodsi urządzili sobie strzelecki trening gromiąc Iskrę 12:0. Gospodarze aż (!) do 22 minuty utrzymywali bezbramkowy remis, ale potem worek z bramkami rozwiązał się. Kolejne pięć goli strzelił Patryk Klejdysz, powiększając dorobek w edycji 2007/08 do 31 trafień. Jedynym minusem wyprawy do Dretynia były wąskie składy obu drużyn MKS-u, przez co musieliśmy kończyć drugi mecz w osłabieniu, aby nie przekroczyć limitu minut. Ponieważ Klejdysz zagrał w końcówce pierwszego spotkania, musiał zejść z boiska wcześniej w kolejnym.
W sobotę 24 maja o godz. 11.00 i 13.00 derbowe potyczki z Brdą Przechlewo na własnym stadionie. To właśnie z przechlewianami zanotowaliśmy największe wpadki bieżącego sezonu, ulegając im nadspodziewanie wysoko jesienią 0:6 i 0:9. Miejmy nadzieję, że rewanż przyniesie zupełnie inne rezultaty.

Juniorzy starsi:
Iskra Dretyń - MKS Debrzno 1:2 (0:2)
Bramki dla MKS-u: Wojciech Szeliga (5, 28)
Skład: Kowalczyk - Wołek, Piekarski, Borkowski, Bronowicki, Szczubiał - K.Dudzic, Birosz, Romanowski - Ryngwelski (83 Klejdysz), Szeliga

Juniorzy młodsi:
Iskra Dretyń - MKS Debrzno 0:12 (0:4)
Bramki: Patryk Klejdysz (25, 30, 48, 50, 52), Wojciech Taras (63, 73), Rafał Paliwoda (22), Łukasz Klukowski (36), Wojciech Marczak (65), Konrad Kubiak (68), Andrzej Wałaszewski (78)
Skład: Lisewski - B.Bucholc, W.Taras, Wałaszewski, Jadwidzic - Winiarz (23 Kubiak), Marczak, Sekta, Paliwoda - Klejdysz (do 70 minuty), Klukowski