Komplet oczek na inaugurację 05.04.2008r.
Dobrze rozpoczęli rundę wiosenną juniorzy starsi MKS-u. Młodzież debrzneńska dość łatwo wypunktowała rówieśników z Rzeczenicy będąc przez cały mecz drużyną lepszą.
Pierwszy gol padł już w 11 minucie, kiedy po strzale Łukasza Dudzica skutecznie dobił futbolówkę do bramki głową Patryk Klejdysz wykorzystując bierną postawę bramkarza i obrońców przyjezdnych. W 29 min. Ł.Dudzic podwyższył na 2:0, uderzając z dystansu nie do obrony. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i ugrzęzła w siatce. Rywalizacja została rozstrzygnięta ostatecznie tuż po przerwie, gdy w ciągu trzech minut dwa trafienia zaliczyli Marcin Walkiewicz i Wojciech Marczak. W obu sytuacjach nie obyło się bez "pomocy" golkipera Drzewiarza. Goście zdobyli honorowego gola w 58 min. i mieli ponadto jedną dobrą okazję na następną bramkę, ale wynik 4:1 utrzymał się do końca.
W drugiej serii czekają nas wyjazdy do Biesowic i Korzybia. Mecze zostaną rozegrane wyjątkowo w niedzielę 13 kwietnia o godz.13.00. (juniorzy starsi) i 15.30. (juniorzy młodsi).

MKS Debrzno - Drzewiarz Rzeczenica 4:1 (2:0)
Bramki dla MKS-u: Patryk Klejdysz (11), Łukasz Dudzic (29), Marcin Walkiewicz (47), Wojciech Marczak (50)
Skład: Kowalczyk - Bronowicki, Piekarski, Borkowski (46 Marczak), Szczubiał - K.Dudzic, Ł.Dudzic (74 Ryngwelski), Szeliga, B.Bucholc (62 Żal) - Klejdysz, Walkiewicz