Gryfice i Koszalin na koniec 12.03.2008r.
15 marca odbędą się ostatnie mecze o mistrzostwo II ligi tenisa stołowego w sezonie 2007/08. Bez wątpienia hitem końcowej serii gier będzie potyczka dwóch najlepszych ekip tej edycji - Chrobrego Międzyzdroje i Championa Police.
Dla nas najistotniejsze są rzecz jasna spotkania czerwono-niebieskich z Debrzna. MKS zakończy rozgrywki przed własną publicznością konfrontacjami z Nasiennikiem Gryfice (godz. 11.00) i Koszalinianinem Koszalin (15.00). Ambicją debrznian jest odniesienie w sobotę dwóch zwycięstw i zajęcie tym samym czwartej pozycji w debiutanckim sezonie na tym szczeblu. Jest to możliwe pod warunkiem, że MKS wystąpi w najsilniejszym składzie, z Jarosławem Zawiszą, Mirosławem Wrońskim, Rafałem Obarą i Sławomirem Babińskim. W momencie, w którym piszemy tę zapowiedź takie właśnie zestawienie jest zapowiadane przez drużynę debrzneńską. Pierwszy rywal naszego zespołu, Nasiennik jest zdecydowanym outsiderem ligi, a w całych rozgrywkach zdobył tylko 1 punkt. To jedyne oczko "zarobił" na...pingpongistach MKS-u, a więc nie wolno nam lekceważyć rywali, mimo ich skromnego dorobku. Ciekawi jesteśmy przede wszystkim rewanżowego starcia Zawiszy z Krzysztofem Galewskim. W Gryficach Jarek niespodziewanie uległ 2:3 reprezentantowi gospodarzy mimo, że dwie pierwsze partie gładko rozstrzygnął na swoją korzyść. Jeszcze bardziej interesująco powinno być w sesji popołudniowej, gdy zmierzymy się z Koszalinianinem. Może tak się zdarzyć, że na rezultat z Debrzna z niecierpliwością będą oczekiwać w Złotowie. Jeśli rano Sparta wysoko ogra rywali z Koszalina, a MKS także zainkasuje komplet punktów z tą drużyną, wówczas spartanie unikną gry w barażach o utrzymanie w lidze. Frapująco będzie na I stole w pojedynkach Zawiszy i Wrońskiego z liderem ekipy przyjezdnej Marcinem Marczakiem. Na II stole najpewniej ujrzymy tenisistów znanych z występów w "Grand Prix" Debrzna w poprzednich latach Mariusza Matejka i Kamila Kiljanka. Zapraszamy gorąco do hali Zespołu Szkół. Na następne ligowe występy MKS-u u siebie trzeba będzie bowiem czekać do późnej jesieni.