Medialne "szaleństwo" 10.03.2008r.
TVN24, Radio Gdańsk, Polskie Radio program III, "Dziennik Bałtycki", dodatek człuchowski do "Dziennika"... W minionych dniach wzrosło zainteresowanie klubem z Debrzna. Całość dzięki grze w drużynie seniorów sekcji piłki nożnej księdza Piotra Kowalkowskiego.
Przypomnijmy, że wszystko rozpoczęło się od Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich, gdzie w ekipie Salosu występował właśnie ksiądz Piotr. Był czołowym graczem zespołu, jego najlepszym strzelcem (14 goli) i szybko został zauważony jako dobry zawodnik. Wtedy powstał zamysł, aby zachęcić księdza do regularnych występów w drużynie MKS-u. Po wizycie działaczy i trenera Krzysztofa Borkowskiego na plebanii uzyskaliśmy "zielone światło" od księdza proboszcza Dariusza Gojko i tak Piotr Kowalkowski stał się pełnoprawnym członkiem klubu z Debrzna. Rozegrał do tej pory pięć meczów sparingowych, w pierwszym z nich, w Krajence strzelając efektownego gola. Kilkanaście dni temu został zgłoszony do klasy okręgowej na rundę wiosenną. Szum mediów wokół gry księdza Piotra w MKS-ie jest poniekąd zrozumiały. Wprawdzie księża w sporcie to zjawisko nierzadkie i normalne, jednak gra w klubie występującym w rozgrywkach ligowych jest wydarzeniem. Gwoli ścisłości, nie jesteśmy bynajmniej prekursorami, jeśli chodzi o boiskowe występy duchownych. Na początku lat 90-tych całkiem blisko Debrzna , bo w Gromie Więcbork (a później także w Tucholance Tuchola) grał w bydgoskiej klasie okręgowej na pozycji pomocnika ks. Wojciech Murawski. Był wtedy wyróżniającym się ogniwem obydwu zespołów. W niedzielę inauguracja rozgrywek wiosennych. Mamy nadzieję, że ks.Piotr stanie się w lidze ważną postacią ekipy czerwono-niebieskich z Debrzna!