Transfer "Diabła" 15.02.2008r.
W dniu wczorajszym podpisano umowę o definitywnym transferowaniu do Czarnych Czarne zawodnika MKS-u Pawła Wegnera. Przypomnijmy, że niespełna 22-letni piłkarz grał już jesienią 2007 r. w Czarnych w ramach półrocznego wypożyczenia.
Zarówno działacze z Czarnego, jak i sam zawodnik byli zainteresowani dalszą przygodą "Diabła" z ekipą zajmującą obecnie ostatnie miejsce w IV lidze pomorskiej. Strony szybko doszły do porozumienia w sprawie warunków przejścia Wegnera na stałe do Czarnego i parafowano odpowiedni dokument. Na wniosek działaczy MKS-u i samego Pawła w umowie zawarto klauzulę zapewniającą możliwość powrotu Wegnera do naszego klubu kiedykolwiek po 30 czerwca 2008 r. bez żądania ekwiwalentu finansowego przez Czarnych. Ponadto w przypadku ewentualnego przejścia Wegnera z Czarnych do innego klubu w przyszłości, MKS otrzyma 33% kwoty, jaka będzie wchodzić w grę przy tym transferze.
Popularny "Diabeł" niemal osiem lat reprezentował czerwono-niebieskie barwy. Pod kierunkiem Mirosława Kisełyczki, a następnie Adama Mikowskiego występował w zespołach młodzieżowych MKS-u, zdobywając łącznie 51 goli w lidze juniorów starszych, juniorów młodszych i trampkarzy. W pierwszym zespole klubu z Debrzna w okresie 16 października 2002r. - 15 lipca 2007r. wystąpił w 170 oficjalnych spotkaniach strzelając 59 bramek. Życzymy powodzenia na boiskach IV ligi jednemu z najbardziej utalentowanych piłkarsko zawodników w dziejach MKS Debrzno!