Drugoligowy ranking 11.01.2008r.
W minioną sobotę rozpoczęła się runda rewanżowa rozgrywek II ligi tenisa stołowego. W niniejszym materiale powracamy do pierwszej części sezonu, gdyż otrzymaliśmy z Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego oficjalny, indywidualny ranking zawodników grających na tym szczeblu rywalizacji.
Ma to o tyle istotne znaczenie, iż w II rundzie kluby nie mogą dowolnie "żonglować" składem na poszczególne spotkania, ponieważ o zestawieniu decyduje wspomniany ranking. Jak się go tworzy? Do klasyfikacji zaliczane są wyłącznie gry pojedyncze. Za wygraną zawodnika na tzw."pierwszym stole" przyznaje się 3 punkty, zaś na "drugim stole" dwa. W przypadku drużyny MKS-u ważne jest zastrzeżenie, iż niepokonany w lidze Mirosław Wroński większość meczów rozgrywał na drugim stole (poza spotkaniami z ATS Stargard Szczeciński i Spartą w Złotowie). Przeciwnie Jarosław Zawisza, który jedynie w Złotowie ustawiony był w "drugiej linii". Znacznie trudniejsze zadanie miał więc w I rundzie Zawisza. Teraz obaj będą (i oglądaliśmy to właśnie w rewanżu ze Spartą) grać na pierwszym stole. W tej fazie sezonu będziemy zatem emocjonować się konfrontacjami dwóch najsilniejszych pingpongistów każdego z zespołów na "jedynce" i dwóch słabszych na "dwójce". Czy będzie to korzystne dla MKS-u? Trudno jednoznacznie wyrokować, być może pokażą to już najbliższe wyjazdy do Polic i Stargardu Szczecińskiego. Poniżej przedstawiamy czołówkę rankingu II ligi po I rundzie edycji 2007/08. Wysokie lokaty Zawiszy i Wrońskiego wskazują jak niebagatelną rolę odgrywają obaj w ekipie czerwono-niebieskich.

1. Tomasz Tabor (Chrobry Międzyzdroje)		36
2. Alex Sorokin (Champion Police)		35