II liga w Debrznie 28.09.2007r.
Miło nam poinformować, że po 8-letniej przerwie w ligowe szranki stanie ponownie drużyna tenisa stołowego MKS Debrzno. Pingpongiści MKS-u będą rywalizować na szczeblu II ligi w strefie wielkopolsko-zachodniopomorskiej.
Stało się tak na skutek porozumienia pomiędzy grającym poprzednio w II lidze UKS Krajna Łobżenica (gdzie występowali głównie debrznianie) i naszym klubem. Dokonano połączenia drużyn sekcji tenisa stołowego obydwu klubów i miejsce Krajny zajął MKS. Reaktywowanie drużyny to dobra wiadomość dla miłośników celuloidowej piłeczki w mieście nad Debrzynką. Pamiętamy przecież, że w latach 80-tych (za czasów Żagla) oraz 90-tych (już MKS) mecze pingpongowe rozgrywane wtedy w hali "Pilawa" przy stadionie miejskim cieszyły się sporym zainteresowaniem publiczności. Mamy nadzieję, że teraz podczas spotkań odbywających się w hali Zespołu Szkół będzie podobnie. Inauguracja rozgrywek w sobotę 6 października. Rywalami MKS-u w pierwszych dwóch kolejkach właśnie w tym terminie będą Koszalinianin Koszalin i Nasiennik Gryfice. Ponadto w ośmiozespołowej grupie zagramy także w Flotą Świnoujście, Chrobrym Międzyzdroje, ATS Stargard Szczeciński, Championem Police i Spartą Złotów. Kto będzie reprezentował czerwono-niebieskie barwy? Filarami zespołu mają być lęborczanie Jarosław Zawisza i Mirosław Wroński. Obaj mają za sobą wiele lat gry w Pogoni Lębork i Tęczy Nowa Wieś Lęborska. Zawisza w poprzednim sezonie występował w Krajnie Łobżenica. Ponadto zagrają Sławomir Babiński, Rafał Obara, Janusz Czarniecki (debrznianie grający w minionych latach w barwach Krajny), Mirosław Kisełyczka, Sebastian Michno, Grzegorz Dudek i Kamil Sieg. Wierzymy, że powrót tenisa stołowego w ligowym wydaniu do Debrzna przyniesie wiele satysfakcji sympatykom tego sportu. Warto dodać, że istotnej pomocy finansowej w całym przedsięwzięciu udziela P.H.U MorganboTur Marka Romańca, pomaga nam także Centrum Kultury, Sportu i Turystyki i Zespół Szkół. Kierownikiem drużyny jest najbardziej zaangażowany w projekt pod nazwą II liga S.Babiński. Trzymajmy zatem kciuki za czerwono-niebieskich przy pingpongowych stołach!