Znajomi z baraży 27.09.2007r.
30 września o godz. 15:00 na stadionie miejskim MKS gościć będzie beniaminka rozgrywek klasy okręgowej Granit Kończewo. Tym spotkaniem rozpoczynamy serię gier z nowicjuszami ligi. Najbliższe pięć meczów to właśnie konfrontacje z ekipami, które w czerwcu wywalczyły awans do okregówki.
Granit plasuje się obecnie na 9 pozycji w tabeli, mając 11 punktów. Aż 10 zdobył jednak na własnym boisku, poza Kończewem jedynie raz nie przegrał, w 3 kolejce w Biesowicach (3:3). Pozostałe mecze w roli gości nasi przeciwnicy kończyli minimalnymi porażkami w Charbrowie i Lęborku po 1:2. Już to pokazuje, że w niedzielę czeka czerwono-niebieskich niełatwe zadanie. Dla Granitu obecny sezon jest drugim w historii na szczeblu klasy okręgowej. Poprzednio grali w V lidze w edycji 2003/04 (wtedy, gdy my rywalizowaliśmy klasę niżej). Jednoroczny pobyt zakończył się spadkiem do klasy A. Sezon 2004/05 to trzecia lokata w lidze. Kończewianie mieli tyle samo punktów co drugi Diament Trzebielino, ale gorszy bilans bezpośrednich gier (4:1 i 1:5) pozbawił ich szans występu w barażach o okręgówkę. Rok później cel ten osiągnęli, ale potraktowano to raczej jako niepowodzenie zważywszy na fakt, iż po rundzie jesiennej przewaga nad ostatecznym zwycięzcą ligi Dębem Kusowo wynosiła aż 7 punktów. W barażach Granit spotkał się z... MKS-em i te mecze wspominamy miło. Zwycięstwa 3:1 i 4:2 zapewniły miejsca w okręgówce naszemu klubowi, chociaż łatwo nie było. W rewanżu u siebie długo przegrywaliśmy 0:1 i dopiero gol Pawła Wegnera w ostatniej akcji pierwszej połowy w dużej mierze wyjaśnił sytuację. Przewidywania co do rezultatu niedzielnej potyczki MKS-u z Granitem są bardzo trudne. Gramy nierówno, jednak na własnym boisku trzeba inkasować punkty, jeśli myślimy o w miarę spokojnej zimie. Do zespołu wróci Sylwester Nylec, do dyspozycji Krzysztofa Borkowskiego będzie również pierwszy raz w tym sezonie Leszek Beger. Najprawdopodobniej nie wystąpią kontuzjowani w Dębnicy Rafał Tarczyluk i Łukasz Jażdżewski.

1. 25.06.2006r. Granit - MKS 1:3 (0:2); Władyczak, Wójtowicz, S.Nylec; (baraż)
2. 28.06.2006r. MKS - Granit 4:2 (1:1); Wegner 2, S.Nylec, Władyczak; (baraż)