Nie zwalniają tempa 15.09.2007r.
Nie ustają w powiększaniu punktowego dorobku w lidze młodzi piłkarze MKS-u. Tym razem zwycięsko wyszli z meczów wyjazdowych w Tuchomiu. Na ciężkim terenie (kiepskie boisko, wiatr, deszcz, momentami grad) juniorzy starsi poradzili sobie, chociaż nie było łatwo.
MKS zagrał bez 8 zawodników (choroba, kartki i wyjazd na mistrzostwa Polski Salosu w siatkówce) i stoczył ciężki bój z gospodarzami. Rezultat ustalono do przerwy. Lepszego powrotu do zespołu nie mógł sobie wymarzyć Bartłomiej Lica. To był jego pierwszy występ po kartkowej pauzie. Wszedł na boisko w 25 min., po chwili zdobył prowadzenie dla debrznian, a w 34 min. miał już na koncie hat-tricka... Po przerwie mieliśmy kilka znakomitych okazji na podwyższenie wyniku (m.in. Andrzej Taras), ale równie dobrze to Myśliwiec mógł wyrównać.
Mecz juniorów młodszych zgodnie z przewidywaniami zakończył się bezdyskusyjną wygraną MKS-u. Czerwono-niebiescy zafundowali najsłabszemu zespołowi ligi dwucyfrówkę, a duet Patryk Klejdysz - Marcin Molenda sam zdobył aż 9 goli. Pozostał bramki strzelili Łukasz Klukowski i Radosław Łacko. Dla tego drugiego było to pierwsze trafienie w MKS-ie.
W sobotę 22 września zagramy u siebie z Uranią Udorpie (juniorzy starsi godz. 11:00) i Piastem Człuchów (juniorzy młodsi godz. 13:30).

Juniorzy starsi:
Myśliwiec Tuchomie - MKS Debrzno 2:3 (2:3)
Bramki dla MKS-u: Bartłomiej Lica (26, 31, 34)
Skład: Lisewski - Szczubiał, Piekarski, Bronowicki (79 Wałaszewski), Ł.Bucholc - Łacko (46 A.Taras), Ł.Dudzic, Borkowski, Szymanówka - Klukowski (25 Lica), Żal (67 Klejdysz)

Juniorzy młodsi:
Myśliwiec Tuchomie - MKS Debrzno 2:11 (0:7)
Bramki dla MKS-u: Patryk Klejdysz (5, 14, 18, 19, 43), Marcin Molenda (8, 16, 37, 59), Łukasz Klukowski (47), Radosław Łacko (79)
Skład: Lisewski - Stankiewicz, Wałaszewski (56 Sekta), Kwaśniewski, Jadwidzic (51 Łacko) - W.Taras, Marczak (71 M.Bucholc), Klejdysz (44 Klukowski), Paliwoda - Molenda (59 Olszewski), Mulik (51 B.Bucholc)