Tarczyluk i Faka w MKS-ie 07.08.2007r.
Już oficjalnie możemy napisać, że Rafał Tarczyluk i Marcin Faka są piłkarzami MKS-u. Obydwu zgłoszono do rozgrywek słupskiej klasy okręgowej.
Tarczyluk został pozyskany z A-klasowego Juve Uniechów na mocy transferu definitywnego. Popularny "Borsuk", uniwersalny zawodnik mogący grać na wielu pozycjach, wraca do MKS-u po trzech sezonach spędzonych w Uniechowie. To trzecie podejście do gry Rafała w czerwono-niebieskim kostiumie. Pierwszy raz grał w MKS-ie w sezonie 1998/99 (juniorzy, 1 gol), następnie zakotwiczył w B-klasowej Koronie Chrząstowo (tam mieszka), by wrócić do Debrzna wiosną 2001 roku. Szybko stał się wtedy podstawowym zawodnikiem drużyny seniorów imponując ambicją, pracą na boisku, zaangażowaniem, grą fair. Od sezonu 2004/05 aż do czerwca 2007 roku grał w Juve. Cieszy fakt, że "Borsuk" zdecydował się na ponowne występy w MKS-ie, w którym dotąd (łącznie z tegorocznymi letnimi sparingami) zagrał 83 oficjalne spotkania zdobywając 14 goli.
Drugim letnim nabytkiem MKS-u jest Marcin Faka. 28-letni obrońca zaczynał przygodę z futbolem w 1994 roku. Po 6 latach gry w człuchowskim Piaście, w edycji 2000/01 został zawodnikiem Korala Dębnica. Wiosną 2005 roku wrócił do macierzystego klubu. Ostatni mecz w Piaście rozegrał we wrześniu 2006 roku, od tej pory miał przerwę w występach ligowych. Jako wolny piłkarz podpisał deklarację gry w MKS-ie i dołączył do kadry czerwono-niebieskich. "Janek" znany jest kibicom debrzneńskim z wieloletnich gier w lidze halowej.
Liczymy, że zarówno Tarczyluk jak i Faka szybko wkomponują się w nasz zespół i staną się jego ważnymi ogniwami.