ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
"Diabeł" będzie strzelał dla Czarnych 05.08.2007r.
Zakończyło się zamieszanie wokół przynależności klubowej grającego dotąd w czerwono-niebieskich barwach Pawła Wegnera. Utalentowany 21-latek przez najbliższe pół roku będzie występował w IV-ligowych Czarnych Czarne na zasadzie wypożyczenia.
Kluby długo nie mogły dojść do porozumienia w kwestii ekwiwalentu pieniężnego za przejście piłkarza do Czarnego. Ostatecznie przed kilkoma dniami podpisano jednak umowę, na mocy której "Diabeł" zagra jesienią w IV lidze. Kilkanaście dni wcześniej na takich samych zasadach zawodnikiem Czarnych został Paweł Władyczak. Nie ma co ukrywać, odejście obydwu piłkarzy to spory problem dla trenera Krzysztofa Borkowskiego, lecz powtarzamy: nie ma sensu na siłę zatrzymywać kogokolwiek, kto chce rozwijać się w wyższej klasie rozgrywkowej. Wegner bardzo udanie prezentował się w grach sparingowych (7goli) i Czarni byli zdeterminowani by włączyć go do kadry swojego zespołu. Na pożegnanie (na razie półroczne) z Pawłem Wegnerem przypominamy, że debiutował w drużynie seniorów MKS-u mając niewiele ponad 16 lat. Działo się to 16 października 2002 roku podczas pucharowej potyczki z Diamentem Trzebielino. Rozgrywany na boisku w Suchorzu mecz zakończył się porażką debrznian 1:2, a "Diabeł" pojawił się na boisku w 46 minucie. Potrzebował wtedy ledwie 11 minut by wpisać się na listę strzelców. Ogółem do 15 lipca 2007 roku (sparing z Włókniarzem Okonek) rozegrał w MKS-ie 170 oficjalnych meczów, zdobywając 59 bramek. Przygodę z futbolem zaczynał w naszym klubie od drużyny juniorów młodszych pod okiem Mirosława Kisełyczki jesienią 1999 roku. Co ciekawe, jest jedynym zawodnikiem w historii MKS-u, który ma na koncie gole w czterech zespołach - trampkarzy, juniorów młodszych, juniorów starszych i seniorów. Łącznie w rozgrywkach młodzieżowych zdobył 51 bramek (14 w juniorach starszych, 36 - najwięcej , w juniorach młodszych i jedną w trampkarzach). 28 września 2002 roku ustanowił klubowy rekord strzelając w meczu okręgówki juniorów młodszych z Unią Korzybie (22:0) dziewięć goli!
Przy okazji przejścia Władyczaka i Wegnera do Czarnego doszło do kuriozalnej sytuacji. Obaj zawodnicy byli przymierzani na przełomie czerwca i lipca do innego IV-ligowca, Darzboru Szczecinek. Chociaż sprawa stała się już dawno nieaktualna, w tradycyjnym "Skarbie Kibica" Przeglądu Sportowego klub ze Szczecinka podał, iż transfery Pawła WERNERA (!) i Pawła WOŁDYSZAKA (!) są "w trakcie załatwiania". Dla ścisłości: działacze Dzarzboru nie zrobili literalnie nic, by doszło do finalizacji umów...

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::