Zwycięskie derby 04.11.2006r.
Rundę jesienną w klasie okręgowej zakończyli juniorzy młodsi. W swoim ostatnim występie czerwono-niebiescy odnieśli wysokie zwycięstwo z Piastem Człuchów 4:0. Wynik nie odzwierciedla do końca przebiegu spotkania, gdyby bowiem człuchowianie wykorzystali w 42 min. rzut karny, kto wie jak potoczyłyby się dalej losy meczu.
Narzekamy czasem na brak zaangażowania w treningi i mecze Tomasza Kowalczyka, ale tym razem stanął na wysokości zadania i obronił jedenastkę. Wcześniej oglądaliśmy dwa gole MKS-u po celnej główce Patryka Borkowskiego i wykorzystanej okazji jeden na jeden Patryka Klejdysza. Kiedy Krzysztof Dudzic zdobył trzeciego gola mecz był rozstrzygnięty. Wynik ustalił efektownym strzałem zza pola karnego z półobrotu Wojciech Romanowski i była to jedna z ładniejszych bramek zdobytych przed debrznian w tej rundzie. Derby dla MKS-u, następne ligowe mecze niestety dopiero w kwietniu...

Juniorzy młodsi:
MKS Debrzno - Piast Człuchów 4:0 (2:0)
Bramki: Patryk Borkowski (21), Patryk Klejdysz (23), Krzysztof Dudzic (59), Wojciech Romanowski (73)
Skład: Kowalczyk - Szczubiał (75 B.Bucholc), Piekarski, Bronowicki, Ryngwelski - Żal (51 Wołek), Ł.Dudzic (69 W.Taras), Borkowski (73 Kwaśniewski), Romanowski - K.Dudzic (78 Rudnik), Klejdysz