Na tarczy 13.09.2006r.
Tak jak przypuszczaliśmy mecze w Czarnem były trudnymi sprawdzianami dla młodych piłkarzy MKS-u. Prowadzący w tabeli juniorzy starsi stracili pierwsze punkty ulegając Czarnym 3:5.
Mecz rozpoczął się fatalnie dla debrznian, gdyż już w 5 min. gospodarze objęli prowadzenie. Po kwadransie przewagi rywali MKS opanował sytuację i dalsza część I odsłony przebiegała pod dyktando naszej drużyny. Dzięki golom Krzysztofa Dudzica i Michała Drapały zeszliśmy na przerwę wygrywając 2:1. A po zmianie stron... Na "dzień dobry" w 46 min. dostaliśmy nieprawdopodobną bramkę po kuriozalnej interwencji raczej pewnie dotąd broniącego Krzysztofa Grzechnika. Czarni poszli za ciosem i w 50 min. prowadzili 3:2. Czwarty gol padł w nieco kontrowersyjnych okolicznościach, kiedy to przy linii bocznej leżał zwijający się z bólu Andrzej Taras, a przeciwnicy nie przerwali akcji. Błyskawicznie odpowiedział po minucie celną główką K.Dudzic i znów złapaliśmy kontakt. Mimo ambitnej gry do końca nie udało się wywalczyć remisu, a na dodatek w 89 min. straciliśmy piątego gola.
Faworytem meczu juniorów młodszych bili liderzy rozgrywek, czyli Czarni. Gładko przegraliśmy 0:4 i wynik oddaje przebieg rywalizacji. MKS mógł zdobyć honorową bramkę w 39 min. gdy w idealnej sytuacji znalazł się Grzegorz Jadwidzic, lecz zamiast strzelać wybrał podanie do będącego na spalonym Karola Ryngwelskiego. Spora grupa zawodników grająca w zespole juniorów młodszych nabywa dopiero niezbędnego doświadczenia i przegrana nie przynosi nam ujmy. Dla Bartłomieja Bucholca i Pawła Mulika były to w ogóle pierwsze mecze ligowe, Adrian Kwaśniewski i Andrzej Wałaszewski zaliczyli drugie występy.
W najbliższy weekend młodzi piłkarze MKS-u mają wolne, w następną sobotę 23 września o godz. 11:00 zagramy (tylko juniorzy młodsi) na wyjeździe z Garbarnią Kępice.

Juniorzy starsi:
Czarni Czarne - MKS Debrzno 5:3 (1:2)
Bramki dla MKS-u: Krzysztof Dudzic (30, 71), Michał Drapała (39)
Skład: K.Grzechnik - Ł.Bucholc, A.Taras. Piekarski (46 Marek), Zblewski (46 Szymanówka) - Drapałą, Ł.Dudzic, Borkowski, Romanowski (46 Mazur) - Lica, K.Dudzic

Juniorzy młodsi:
Czarni Czarne - MKS Debrzno 4:0 (2:0)
Skład: Kowalczyk - Wałaszewski (60 B.Bucholc), Romanowski (41 P.Bucholc), Kwaśniewski, Piekarski (41 Wołek) - Żal (60 Rudnik), Szczubiał, W.Taras (41 Molenda), Ryngwelski (65 Mulik) - Klejdysz, Jadwidzic (55 Królikiewicz)