Pierwsza przegrana 28.09.2014r.
Na tarczy wracali z Ględowa juniorzy B MKS-u, którzy ponieśli premierową porażkę w sezonie, ulegając rozgrywającemu tam mecze w roli gospodarzy Koralowi Dębnica 1:2. Ekipa Łukasza Płóciennika wyszła po przerwie na prowadzenie, lecz nie zdołała go utrzymać, a miejscowi przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę po dwóch rzutach wolnych.

O pierwszej części gry klasycy sprawozdawczości sportowej powiedzieliby krótko: "Odbyła się". Obydwa zespoły faktycznie skupiły się na rywalizacji w środku pola, niewiele było interesujących zdarzeń podbramkowych, stąd nie dziwiły czyste konta golkiperów po stronie strat. Najlepszą okazję dla czerwono-niebieskich miał Kamil Masternak, który jednak kilka minut po wejściu na boisko (zmienił Brajana Lendera) w idealnej sytuacji posłał piłkę obok słupka.

Drugą odsłonę zaczęliśmy bardzo dobrze. W 45 min. rzut karny po faulu na Dawidzie Raszlińskim pewnie wyegzekwował Kacper Rekusz i wygrywaliśmy 1:0. Niestety, dalszy przebieg spotkania był niepomyślny. W 58 min. przewinił blisko narożnika pola karnego Damian Okoński i rywale wyrównali po precyzyjnym strzale z wolnego pokonując pierwszy raz Szymona Kallę. Niekorzystny dla nas scenariusz powtórzył się w 74 min., kiedy faul popełnił Maciej Petryczko, a silnie kopnięta futbolówka ze stałego fragmentu gry przełamała ręce Kalli i znalazła się w siatce. 2:1 dla dębniczan i mimo prób czerwono-niebieskich taki wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra Zdzisława Swakowskiego.

To był średni występ debrznian, którzy okazali się minimalnie gorsi od swoich rówieśników z Korala. Szansa na odzyskanie rezonu nadarzy się 5 października o godz.15.30, gdy na własnym boisku podejmiemy Chojniczankę Chojnice.

Koral Dębnica - MKS Debrzno 2:1 (0:0)
Bramka dla MKS-u: Kacper Rekusz (45-k)
MKS: Kalla- Petryczko, Fiegler, Lender (28 Masternak), Okoński- Kierzek, Rekusz, Górnowicz, Jaworski- Szulc, Raszliński