Najmłodsi wygrali imprezę w Przechlewie! 27.09.2014r.
Miłe wieści nadeszły z trzeciej odsłony rundy jesiennej klasy okręgowej juniorów E2. Piłkarze prowadzeni przez Sławomira Słonkę zdystansowali resztę stawki na Orliku w Przechlewie i w dobrych humorach wrócili do domu. Debrznianie zwyciężyli w trzech meczach, dwukrotnie również zremisowali i tracąc zaledwie jednego gola zajęli pierwszą lokatę.

Ze składu na sobotnie zawody wypadli z powodu chorób Kamil Janke i Norbert Wieszewski. To znaczące osłabienia, biorąc pod uwagę przebieg poprzednich imprez. Mimo to drużyna poradziła sobie bardzo dobrze. Czerwono-niebiescy zainaugurowali występy od minimalnej wygranej z Chojniczanką Chojnice, a na liście strzelców zameldował się Szymon Maza. W drugiej swojej konfrontacji zmierzyli się z gospodarzami, Junior Football Academy. Nasi mali futboliści poprzednio dwa razy nieznacznie ulegli swoim kolegom z Przechlewa, teraz dzięki Hubertowi Lange odwrócili kartę.

W drugiej fazie turnieju emkaesiakom wiodło się troszkę gorzej. O ile nadal potrafiliśmy zachować czyste konto pod naszą bramką to niestety sami też nie umieliśmy pokonać golkiperów, stąd remisy po 0:0 w potyczkach z Czarnymi Czarne i AP Człuchów. Na koniec team Słonki gładko odprawił najsłabszą w rozgrywkach drugą drużynę Chojniczanki Chojnice 4:1 po hat tricku Mazy i trafieniu Lange. Zatem cenna wiktoria, z przewagą punktu nad JFA. W aktualnej tabeli klasy okręgowej o dwa oczka lepsi są jednak wciąż przechlewianie.

Trener dał szansę debiutu w lidze kolejnym zawodnikom. Tym razem byli to Wiktor Górecki, Szymon Rzucidło, Mateusz Szajgin, Mateusz Wegner i Piotr Wojciechowski. Podziękowanie za pomoc w organizacji wyjazdu kierujemy do Rafała Kaczmarczyka i Michała Mazy. Ostatnie w tej części sezonu, czwarte zawody okręgówki dla dzieci z roczników 2005 i 2006 zorganizuje MKS na Orliku przy Stadionie Miejskim w niedzielę 5 października. Początek o godz.11.00.

Wyniki meczów z udziałem MKS-u i strzelcy bramek dla debrznian:

MKS- Chojniczanka Chojnice 1:0 (Maza)
JFA Przechlewo- MKS 0:1 (Lange)
MKS- Czarni Czarne 0:0
MKS- AP Człuchów 0:0
Chojniczanka II Chojnice- MKS 1:4 (Maza 3, Lange)

MKS Debrzno: Wiktor Górecki, Hubert Kaczmarczyk, Dawid Kujawski, Hubert Lange, Szymon Maza, Tymoteusz Pachura, Dominik Pikulik, Szymon Rzucidło, Mikołaj Stryszyk, Mateusz Szajgin, Mateusz Wegner, Piotr Wojciechowski