Siedem bramek czerwono-niebieskich 21.09.2014r.
W całym poprzednim sezonie juniorzy D1 MKS-u zgromadzili sześć punkcików, obecnie mają taki sam dorobek tyle, że... w dopiero trzech spotkaniach nowej edycji. Zespół Sebastiana Stalki gładko poradził sobie w niedzielę z drugą drużyną Chojniczanki Chojnice, wygrywając wysoko 7:2.

Mecz toczył się od początku pod znakiem przewagi debrznian, którzy wyszli na prowadzenie w 6. minucie. Jakub Nykiel zagrał prostopadłą piłkę do Mateusza Treli, a najskuteczniejszy zawodnik ekipy gospodarzy poradził sobie z bramkarzem w sytuacji sam na sam. W kolejnych minutach gra wyrównała się, obie strony próbowały rozmontować przeciwne defensywy. W 19 min. Trela dostrzegł wychodzącego na pozycję Kamila Łukaszewskiego, ale najmniejszy na murawie piłkarz przegrał pojedynek z golkiperem.

W 25 min. MKS wygrywał 2:0. Trela umieścił futbolówkę w siatce z ostrego kąta, wykorzystując zagranie Jakuba Pałubickiego. Na następne trafienie czekaliśmy zaledwie sześćdziesiąt sekund. Ponownie precyzyjnym podaniem popisał się Pałubicki, a okazji nie zmarnował Łukaszewski. Rezultat na 4:0 do przerwy ustalił Trela, w 30. minucie, kompletując drugiego w edycji 2014/2015 hat tricka. "Petara" zachował się bardzo przytomnie, przechwycił piłkę od jednego z obrońców i wpakował ją bez skrupułów do siatki.

Druga połowa słabsza w wykonaniu debrzneńskiego teamu. Zaczęliśmy tę część rywalizacji wprawdzie pomyślnie, bo w 34 min. trzecią asystę zaliczył Pałubicki, a na listę strzelców wpisał się Mikołaj Plewa, lecz później coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić chojniczanie. W 39 min. zdobyli pierwszego gola, co było efektem ich odważniejszej gry. W 53 min. znakomitą sposobność na bramkę miał Jakub Nykiel. Wtedy jeszcze nie znalazł się w protokole, ale w 55 min. skutecznie dobił futbolówkę sparowaną przez bramkarza po strzale z wolnego Treli i prowadziliśmy 6:1.

W końcowych pięciu minutach całkiem liczni kibice byli świadkami jeszcze dwukrotnej zmiany wyniku. W 57 min. kontrę wykorzystali goście, a w 60 min. na 7:2 w zamieszaniu poprawił Łukaszewski. Mieliśmy spore wątpliwości komu ostatecznie wpisać gola, bo w finalnej fazie akcji uczestniczył także Mikołaj Sikorski, ale po konsultacji z arbitrem i samymi zainteresowanymi uznano, iż to jednak Kamil trafił do celu.

W czwartym jesiennym spotkaniu ligowym emkaesiacy skonfrontują się z AP Człuchów. Zawody przyspieszono z weekendu 27/28 września na czwartek 25 września. Pierwszy gwizdek o godz.17.00.

MKS Debrzno - Chojniczanka II Chojnice 7:2 (4:0)
Bramki dla MKS-u: Mateusz Trela (6, 25, 30), Kamil Łukaszewski (26, 60), Mikołaj Plewa (34), Jakub Nykiel (55)
MKS: Barczewski- Andrzejewska, Birosz, Grys, K. Kiedrowicz, Łukaszewski, Marzec, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Sikorski, Szyszka, Trela