Drudzy w turnieju, drudzy w tabeli 14.09.2014r.
Zawody klasy okręgowej juniorów E2 na obiekcie Orlik przy ul. Tuwima nieopodal budynku Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach przebiegły znacznie bardziej wartko, niż premierowe w Człuchowie. Zasługa to samych małych piłkarzy, ponieważ grali bezkompromisowo, nie zanotowano ani jednego remisu i stąd brak konieczności egzekwowania traktowanych szkoleniowo, nie liczonych do zestawienia rzutów karnych.

Drużyna Sławomira Słonki zademonstrowała dobrą dyspozycję, a każdy z meczów niósł ze sobą duży ładunek wrażeń. Jak najbardziej pozytywnych dodajmy, bo rozgrywki dzieci zapewniają to zawodnikom, szkoleniowcom i kibicującym swoim pociechom rodzicom w sposób oczywisty. Czerwono-niebiescy rozpoczęli niedzielne zmagania od wygranej z gospodarzami, pierwszym teamem Chojniczanki 2:1. Do siatki trafił Szymon Maza, a ponadto debiutujący w mistrzowskim boju Norbert Wieszewski. W drugiej potyczce ulegliśmy minimalnie (1:2) Junior Football Academy Przechlewo. W pierwszej połowie przeważali debrznianie, ale to rywale w końcówce po kontrze wyszli na prowadzenie i już go nie oddali, chociaż nasi nieustępliwie walczyli.

W trzeciej próbie MKS pokonał Czarnych Czarne 2:1. Tu z kolei przeciwnicy mieli więcej z gry, ale skuteczniejsi byli podopieczni Słonki. To było bodaj jedyne spotkanie imprezy, które wzbudziło kontrowersje i mały niesmak, a to z powodu zachowania części rodziców dzieci z Czarnego. Dorośli długo nie mogli pogodzić się z decyzją sędziego, przyznającą rzut karny dla emkaesiaków mimo, że ręka była ewidentna i każdy obiektywnie oceniający zdarzenie nie mógł mieć wątpliwości. W II odsłonie straciliśmy bramkę w zamieszaniu po rzucie rożnym, ale potem oglądaliśmy spektakularnego gola samobójczego, strzelonego przez jednego z przeciwników uderzeniem niemal z połowy placu gry... Bywa i tak w piłce nożnej, gdzie pech dopada jednych, pomaga zaś drugim, bez względu na rangę zawodów czy kategorię wiekową. Taki urok tej dyscypliny sportu.

Pozostałe dwie konfrontacje dnia zdecydowanie pod dyktando ekipy znad Debrzynki, która wyraźnie wygrała z AP Człuchów 6:0 i Chojniczanką II 4:1. To oznaczało zajęcie pozycji wicelidera na półmetku rundy jesiennej. Oprócz wspomnianego Wieszewskiego nowicjuszami w składzie MKS-u byli także Wojciech Bielecki, Mikołaj Brzykcy, Bartłomiej Goryl i Mikołaj Stryszyk. Dziękujemy serdecznie za pomoc w transporcie drużyny do Chojnic Andrzejowi Pikulikowi, Michałowi Maza, Rafałowi Kujawskiemu i Grzegorzowi Janke.

Trzecie ligowe zawody w sezonie 2014/2015 zorganizuje JFA Przechlewo. Pierwotnie miały się odbyć 28 września o godz.10.00, jednak decyzją gospodarzy młodzi futboliści wybiegną na boisko dzień wcześniej, 27 września o godz.13.00.

Wyniki gier z udziałem MKS-u i strzelcy bramek dla debrznian:

Chojniczanka Chojnice- MKS 1:2 (Maza, Wieszewski)
MKS- JFA Przechlewo 1:2 (Maza)
Czarni Czarne- MKS 1:2 (Stryszyk, samobójcza)
AP Człuchów- MKS 0:6 (Maza 3, Goryl 2, Janke)
MKS- Chojniczanka II Chojnice 4:1 (Maza 2, Wieszewski, Lange)

MKS Debrzno: Wojciech Bielecki, Mikołaj Brzykcy, Bartłomiej Goryl, Kamil Janke, Hubert Kaczmarczyk, Dawid Kujawski, Hubert Lange, Szymon Maza, Tymoteusz Pachura, Dominik Pikulik, Mikołaj Stryszyk, Norbert Wieszewski