Czterech emkaesiaków zmieniło barwy klubowe 10.09.2014r.
Kilku zawodników grających w bliższej i dalszej przeszłości w MKS-ie Debrzno przeniosło się w minionych tygodniach do innych ekip. Najstarszy z tego grona, niespełna 30-letni Michał Pacholik już wiosną reprezentował klub z rodzinnej miejscowości, czyli GTS Lipka, będąc tam wypożyczonym. Teraz postanowił wesprzeć rywalizujących w klasie B lipczan i przeszedł tam na stałe.

"Kołek" na co dzień mieszka i pracuje w Poznaniu, stąd brak możliwości podjęcia walki o miejsce w składzie czerwono-niebieskich, co w połączeniu z kłopotami zdrowotnymi spowodowało rozsądną decyzję, głównie właśnie tymi czynnikami motywowaną. Dorobek Pacholika w zespole debrzneńskim to 25 spotkań (w okresie od 21 marca 2010r. do 18 sierpnia 2013r.) i jeden gol, w meczu klasy A z Lipniczanką w Lipnicy rozegranym 30 maja 2013r..

Następni dwaj piłkarze, którzy będą grać obecnie na chwałę innego klubu to bracia Bartłomiej i Mateusz Bucholc. Obaj od dłuższego czasu przebywają w Trójmieście, gdzie studiują, pracują i na ten moment z pewnością z tamtymi okolicami wiążą swoją przyszłość. Niejako przy okazji chcieliby kontynuować sportową przygodę i podjęli treningi w zespole Neptuns Gdańsk, występującym w gdańskiej klasie B. Od trwającej rundy jesiennej sezonu 2014/2015 reprezentują więc nowy team.

Znacznie dłuższy staż w I drużynie MKS-u ma Bartłomiej, który debiutował w ekipie seniorów 16 lipca 2011r., a po raz ostatni przywdział czerwono-niebieski kostium 22 września 2013r., zamykając staż w debrzneńskim teamie na 54 meczach (bez strzelonej bramki). Naturalnie wcześniej (konkretnie w latach 2006-2012) biegał za futbolówką w zespołach juniorskich znad Debrzynki, a godzi się przypomnieć, iż zaliczył również grę w innym klubie z Gdańska, Gedanii, w trakcie edycji 2010/2011.

Jego młodszy o rok brat, Mateusz także znalazł się w Neptuns Gdańsk. "Maruda" znakomitą większość pobytu w MKS-ie zaznaczył grami w drużynach juniorów młodszych i starszych (lata 2007-2013), ale zanotował też króciutki epizod w teamie seniorów, uczestnicząc w dwóch spotkaniach kontrolnych, z Krajną Sławianowo i Koralem II Dębnica, kolejno 28 marca i 6 kwietnia 2013r.

Ostatni z zawodników, który odszedł z MKS-u to 16-letni Martin Romanek. Pomocnik, jedna z wyróżniających się postaci zespołu juniorów B prowadzonego przez Łukasza Płóciennika, przeszedł do Chemika Bydgoszcz. Stał się zatem czwartym piłkarzem z Debrzna, który obrał taki, a nie inny kierunek, po Piotrze Staniolu, Krystianie Ryhanyczu i Krzysztofie Szawarniaku. Martin reprezentował emkaesiaków dwa sezony, 2012/2013 i 2013/2014.

Wszystkim życzymy powodzenia w trakcie dalszej sportowej przygody, niech Wam się wiedzie!