Trafienia Treli, zwycięstwo MKS-u 09.09.2014r.
Na inaugurację rozgrywek klasy okręgowej juniorów D1 debrznianie pokonali na swoim boisku Brdę Przechlewo 3:2. Cenna to wiktoria, bo zawsze to przyjemnie rozpocząć ligę od zgarnięcia kompletu oczek, a poza tym w ubiegłym sezonie w tej kategorii dwukrotnie ulegliśmy przechlewianom.

Czerwono-niebiescy bardzo dobrze weszli w mecz, bo błyskawicznie, już w 2. minucie Mateusz Trela pierwszy raz trafił do siatki. Z prowadzenia cieszyliśmy się krótko, gdyż wkrótce goście zmusili do kapitulacji Patryka Barczewskiego. Piłkarze grali w szybkim tempie, sporo się działo, akcje przenosiły się raz za razem z jednej bramki pod drugą, więc na nudę nie sposób było narzekać. W 12 min. drugi raz instynkt strzelecki ujawnił Trela i emkaesiacy wygrywali 2:1. Taki wynik utrzymał się mimo wysiłków z obydwu stron do końca premierowej odsłony.

W drugiej części przyjezdni odważniej ruszyli do przodu próbując odrobić minimalną stratę. W 38 min. udanie interweniował Barczewski, a w 47 min. Damian Kamowski uratował zespół ekspediując futbolówkę sprzed linii bramkowej w pole. Wcześniej, w 43 min. po dośrodkowaniu z prawego skrzydła mocno uderzył Jakub Nykiel, lecz trafił w golkipera. W okresie przewagi Brdy debrzneńska ekipa wyprowadziła w 51 min. kontrę i Trela skompletował hat tricka. Strzelił nieczysto w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie zrezygnował, zdążył skutecznie poprawić do pustego celu i trzy punkciki stały się jeszcze bliższe.

Późniejsze ambitne starania rywali spełzły na niczym. Team Sebastiana Stalki nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. W 60 min. padł wprawdzie kontaktowy gol, ale na więcej debrznianie nie pozwolili. Potem było spodziewane wielkie zadowolenie po końcowym gwizdku arbitra Zdzisława Swakowskiego. Drużyna nie ukrywała radości, co nie dziwi, ponieważ biorąc pod uwagę poprzednią edycję 2013/2014 niewiele dotąd mieliśmy takich momentów w lidze w tym roczniku.

We wtorek zagrało szesnastu zawodników. Dwoje zadebiutowało w spotkaniu mistrzowskim: Agnieszka Birosz i Bartłomiej Grys. 13 września o godz.11.00 zaczniemy drugi występ w rundzie jesiennej, w Ględowie, a przeciwnikiem MKS-u będzie Koral Dębnica.

MKS Debrzno - Brda Przechlewo 3:2 (2:1)
Gole dla MKS-u: Mateusz Trela (2, 12, 51)
MKS: Barczewski, Dunikowski- Andrzejewska, K. Bielecki, Birosz, Grys, Kamowski, K. Kiedrowicz, Maciak, Marzec, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Stankiewicz, Szyszka, Trela