Piknikowo i z... planem lekcji 03.09.2014r.
Niedzielna impreza przeznaczona dla dzieci i rodziców zaangażowanych w działalność Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno to m.in. miała być doskonała okazja do integracji, zabawy, ale też sprawdzianu umiejętności kandydatów na piłkarzy i bez fałszywej skromności możemy uznać ją za udaną. Wprawdzie lepiej i bardziej uczciwie jest, gdy oceniają nas inni, ale uśmiechy zawodników i ich opiekunów były aż nadto wymowne.

Obawialiśmy się zmiennej pogody i co z tym także związane frekwencji, ale i aura wytrzymała bez większych problemów i ci, na których nam zależało również dopisali. Mieliśmy zatem piłkarski test przeprowadzany przez poszczególne grupy szkoleniowe, okolicznościowe mecze ojców i dziadków z ich pociechami (naturalnie górowała młodzież), czy smaczne kiełbaski z grilla, do konsumpcji których zachęcał Jerzy Pelowski. Był też... plan lekcji. Taki specjalny, z logo Akademii, z miejscem na wklejenie zdjęcia i na umieszczenie nie tylko rozkładu szkolnych zajęć, ale i treningów. Sport sportem, futbol futbolem, lecz nauka, postępy w edukacji są najważniejsze i na początku sezonu 2014/2015 należy przede wszystkim o tym pamiętać.

Całość trwała ponad trzy godziny, miejsca na narzekanie i nudę raczej nie było i dobrze, bo o to głównie bez wątpienia chodziło. Niewątpliwym atutem było umiejscowienie spotkania na płycie Stadionu Miejskiego, dzięki czemu publiczność miała jak na dłoni każdy z elementów składowych. Dziękujemy za pomoc w przebiegu pikniku gronu ludzi dobrej woli. Oprócz osób na co dzień będących blisko AP 2012 MKS-u, czyli trenerów i działaczy, aktywnie uczestniczyli w weekendowym przedsięwzięciu m.in. piłkarze drużyny seniorów czerwono-niebieskich Michał Birosz, Krzysztof Dudzic i Wojciech Marczak. Sztafeta pokoleń? Tak...