Beniaminek z Kobylnicy następnym rywalem 30.08.2014r.
Niedziela 31 sierpnia 2014r. godz.16.00 - to termin kolejnego meczu mistrzowskiego I drużyny MKS-u. Zagramy na obiekcie przy ul. Sportowej ze Słupią Kobylnica, czyli przeciwnikiem, z którym czerwono-niebiescy bardzo dawno nie mieli okazji rywalizować. Prawie dekadę od momentu degradacji do klasy A w 2005r. kobylniczanie czekali na ponowną możliwość gry na piątoligowym szczeblu ("po drodze" dwa sezony spędzili nawet w klasie B), stąd wieloletni brak kontaktów między klubami.

W dotychczasowych sześciu konfrontacjach jedno było zagwarantowane zawsze, niemal z definicji: pokaźna liczba goli. Ogółem zdobyto ich 34... Nigdy kibice nie nudzili się więc w trakcie potyczek MKS- Słupia, czy to rozgrywanych nad Debrzynką, czy w miejscowości leżącej niedaleko Słupska. Jeśli dodamy do tego fakt, iż na nowej murawie Stadionu Miejskiego w sześciu rozegranych dotąd przez ekipę Pawła Władyczaka spotkaniach sympatycy futbolu obejrzeli aż (53 (sic!) trafienia przypuszczamy, że zgodnie z prawem serii nie inaczej powinno być jutro.

Kobylniczanie w pierwszej kolejce pauzowali (zawody z Karolem Pęplino przełożono na 11 listopada), a później zanotowali dwa remisy. 3:3 w Jezierzycach ze Stalą i 1:1 u siebie z Kaszubią Studzienice to solidne wyniki, ale my liczymy, że debrzneński zespół wykorzysta atut własnego boiska i zainkasuje komplet oczek. Przeciwnik stanowi dla nas nie lada zagadkę, ponieważ jak zaznaczyliśmy wyżej od dłuższego czasu nie było sposobności do zagrania z nim oficjalnego meczu. Warto jednak wspomnieć o jednej postaci w teamie Słupi. Mowa o Romanie Bogdzi, zawodniku (uwaga!) niemal 53-letnim. Sportowy weteran, którego najbardziej owocny okres przygody z piłką datuje się na... lata 80-te ubiegłego stulecia, ciągle biega za "gałą" i czyni to na dobrym poziomie.

W jakim zestawieniu przystąpimy do spotkania? Na pewno bez Pawła Wegnera, obarczonego obowiązkami zawodowymi. Wątpliwy jest występ Bartłomieja Rutyny, który wciąż nie doszedł do pełni sił po urazie, jakiego doznał w przedsezonowym sparingu w Sępólnie Krajeńskim. Wróci do meczowej kadry Michał Kawczak, który jest już na miejscu po prywatnym wyjeździe.

Niedzielne zawody ma poprowadzić trójka arbitrów w składzie: Kamil Grzębowski (Chojnice, jako główny) oraz asystenci Ryszard Król (Dretyń) i Krzysztof Kłos (Miastko). Zapraszamy na stadion, emocji nie powinno zabraknąć!

Mecze MKS-u ze Słupią i zdobywcy goli dla czerwono-niebieskich:

1. 23.09.2001r. Słupia- MKS 6:0 (2:0); (klasa okręgowa)
2. 05.05.2002r. MKS- Słupia 5:1 (1:0); Beger 2, Binkiewicz, Wójtowicz, Sadowski; (klasa okręgowa)
3. 15.08.2002r. Słupia- MKS 3:3 (3:0); Kisełyczka, S. Nylec, Tarczyluk; (klasa okregowa)
4. 16.03.2003r. MKS- Słupia 5:0 (4:0); Beger 3, Markiewicz, S. Nylec; (klasa okręgowa)
5. 12.09.2004r. MKS- Słupia 4:2 (3:0); Kisełyczka, Beger, samobójcza, Grochowina; (klasa okręgowa)
6. 24.04.2005r. Słupia- MKS 1:4 (0:3); Koroś 2, Wegner 2; (klasa okręgowa)

Łącznie: 4 zwycięstwa MKS-u, jeden remis i jedna wygrana Słupi, bramki 21-13 na korzyść debrznian.