"Pacior" odchodzi do Człuchowa, Kawczak na stałe w Debrznie 08.08.2014r.
Na niewiele ponad tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu rozwiewane są ostatnie niewiadome co do kształtu kadry drużyny seniorów MKS-u. Wczoraj podpisano stosowne dokumenty w sprawie przejścia na zasadzie transferu definitywnego do Piasta Człuchów Krystiana Paciorka, z kolei w odwrotną stronę powędrował Michał Kawczak.

"Pacior", co warto przypomnieć reprezentował debrzneński klub przez ponad pięć lat, a ogółem stawał między słupkami bramki czerwono-niebieskich od 8 marca 2009r. do 13 lipca 2014r. 129 razy. Obecnie chce spróbować sił w nowym towarzystwie, w klubie z rodzinnego miasta, a temat zaistniał w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Ironią losu niech będzie fakt, że swój pierwszy mecz o punkty w Piaście może rozegrać przeciwko drużynie, której był członkiem jeszcze kilkanaście dni temu, bo przecież 16 sierpnia na inaugurację edycji 2014/2015 zmierzymy się właśnie z człuchowianami. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Krystianowi za czas spędzony nad Debrzynką i życzyć powodzenia w dalszej sportowej przygodzie, nadmieniając jednocześnie, że drogę do ponownej gry w zespole emkaesiaków ma zawsze otwartą.

Drugi z zawodników, Kawczak (wiosną grał w Debrznie będąc wypożyczonym z Piasta), od 7 sierpnia 2014r. jest piłkarzem MKS-u na stałe, a całość odbyła się bez konieczności płacenia poprzedniemu klubowi ekwiwalentu za wyszkolenie. Michałowi życzymy przełożenia dobrej gry w sparingach na taką samą dyspozycję w konfrontacjach mistrzowskich, najlepiej już w przyszłą sobotę...

O innych zmianach informowaliśmy na bieżąco przy okazji opisywania spotkań kontrolnych ekipy Pawła Władyczaka. Tutaj potwierdzamy jedynie, że do rozgrywek zgłoszono Rafała Tarczyluka i Kamila Kałdowskiego (obaj ostatnio w Koralu Dębnica), Damiana Litwiniuka (powrót z wypożyczenia do Orła Scholastykowo), Łukasza Dudzica (wiosną wypożyczony do GTS Lipka), Piotra Madaja (poprzednio Czarni Czarne) i Krzysztofa Szawarniaka. W przypadku tego ostatniego piłkarza jest to tylko zabieg formalny, mający na celu zawarcie umowy o transferze definitywnym z Chemikiem Bydgoszcz, gdzie młody zawodnik występował już czasowo wiosną. Z zamiarem odejścia do AP Człuchów noszą się natomiast bracia bliźniacy Artur i Michał Biszczanik.