Przybyli, zobaczyli, zweryfikowali... 07.08.2014r.
Bądźmy szczerzy, kiedy nadchodził w niedawnej przeszłości czas weryfikacji boisk przez futbolowy związek u progu kolejnego sezonu w lecie, miny mieliśmy nietęgie i nerwówka była ogromna. Co tu kryć, z drżeniem serca oczekiwaliśmy na werdykt czy nasz malowniczo położony stadion nadaje się do rozgrywania meczów mistrzowskich, czy też nie. Nadawał się jakimś cudem, ale tak po prawdzie na wiele rzeczy przymykano oko, a i tak litania uwag oraz zaleceń była obszerna, szczegółowa i długa, jak nie przymierzając droga z klasy B do ekstraklasy.

W tym roku stresu wreszcie nie było. Komisja Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w składzie Edward Tama i Karol Kublik przyjechała nad Debrzynkę w poniedziałek 4 sierpnia przed południem i jak nigdy przedtem, z otwartą przyłbicą można było zaprezentować gotowy do edycji 2014/2015 zmodernizowany Stadion Miejski. W tej sytuacji dopuszczenie do ligi boiska przy ul. Sportowej było jedynie formalnością. Do zrealizowania pozostały drobnostki, jak na przykład oznakowanie bramek ewakuacyjnych, czy drogi do WC dla publiczności, które (tak, jak to sprawdziło się w czasie inauguracyjnego spotkania z Chojniczanką Chojnice) udostępniać będziemy w pomieszczeniach Orlika.

Wypada mieć przy tej okazji nadzieję, że równo co dwanaście miesięcy członkowie komisji z taką samą oceną funkcjonalności obiektu będą wyjeżdżać z Debrzna. Aby tak się stało, o czym musimy pamiętać, wszyscy w równym stopniu powinni dbać o stadion i roztropnie go użytkować, od murawy zaczynając, przez budynek klubowy, na trybunach i dbałości o ich stan kończąc...