27 lipca XVI Puchar Lata 24.07.2014r.
To impreza lubiana przez sympatyków futbolu w Debrznie, ale też samych zawodników, bo dająca sposobność sprawdzenia formy w starciu z trzema różnymi rywalami. W najbliższą niedzielę już szesnaste wydanie popularnego Pucharu Lata seniorów z udziałem czterech klubów. W tym roku do udziału zaprosiliśmy Polonię Jastrowie, Iskrę Krajenka i juniorów A Bałtyku Gdynia. Oprócz tego wystąpią oczywiście gospodarze, MKS Debrzno.

Rozpoczęcie zawodów o godz.11.00, ogółem odbędzie się sześć spotkań systemem każdy z każdym, pojedynczy mecz potrwa 2 razy 20 minut. Dla wszystkich drużyn przewidziano pamiątkowe puchary, natomiast statuetki czekają na piłkarzy za wyróżnienia indywidualne, czyli najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza i króla strzelców.

Kilka zdań o ekipach, które pojawią się na Stadionie Miejskim 27 lipca. Polonia to szósty team pilskiej klasy okręgowej minionej edycji, pierwszej na tym szczeblu od czterech lat, bo zespół po okresie dawnej chwały (nawet III-ligowej) spadł w 2009r. do klasy A i długo nie mógł podnieść się z futbolowego niebytu. W Jastrowiu trenerem jest Ryszard Ludewicz, były golkiper Orła Białego Wałcz i Polonii, m.in. w czasach trzecioligowych. Drugim uczestnikiem jest Iskra Krajenka, która po najsłabszym od lat sezonie wylądowała na ostatniej pozycji w okręgówce i przeżyła gorycz degradacji do klasy A. W czerwcu znanego na wielkopolskim rynku szkoleniowca Romana Michalskiego zluzował tam Grzegorz Apryas, niegdyś m.in. prowadzący... MKS Debrzno i Polonię Jastrowie. Interesujących korelacji trenerskich nie brak zresztą w tym turnieju, ponieważ godzi się przypomnieć, że Ludewicz zmienił właśnie Apryasa na stanowisku dowodzenia w Jastrowiu, a wcześniej prowadził też m.in. klub z... Krajenki.

Zarówno Polonia, jak i Iskra gościły już nad Debrzynką na naszych dorocznych zawodach. Jastrowska jedenastka rywalizowała w 2001r. (I miejsce) oraz w 2010r. (II pozycja), zaś zespół Iskry w 2007r. (IV lokata). Obecni podopieczni Apryasa mieli grać w Pucharze Lata również w 2013r., ale w ostatniej chwili, wobec problemów kadrowych, zastąpiła ich Jedność Zakrzewo. Najmniej kojarzony przez kibiców, co zrozumiałe, jest Bałtyk Gdynia, który reprezentowany będzie przez juniorów A z roczników 1996 i 1997. To w znacznej mierze osobowo ta ekipa, która w kampanii 2013/2014 występowała w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie zajęła wśród dwunastu klubów z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego ósme miejsce, lecz wobec reorganizacji rozgrywek (zamiast czterech mają być teraz tylko dwie grupy) nie zdołała utrzymać się na tym szczeblu.

Zapraszamy fanów piłki nożnej do odwiedzenia obiektu przy ul. Sportowej informując, że impreza jest częścią zadania publicznego realizowanego przez klub pod nazwą "Aktywni sportowo bez względu na wiek-Debrzno 2014" dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno. Poniżej przedstawiamy program dnia.

XVI turniej piłki nożnej seniorów o Puchar Lata
Debrzno, Stadion Miejski, 27 lipca 2014r.

10.45- odprawa kierowników drużyn i losowanie
11.00- oficjalne otwarcie turnieju i prezentacja uczestników
11.15-12.00- mecz nr 1 (1-2)
12.10-12.55- mecz nr 2 (3-4)