ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Koczała Oldboy's Cup 2014 22.07.2014r.
W sobotę 19 lipca odbyła się czwarta edycja turnieju piłki nożnej Koczała Oldboy's Cup 2014. Do rywalizacji na Las Arenie przystąpiło pięć zespołów (limit wiekowy to ukończone 30 lat), a ich liczba wahała się niemal do ostatniej chwili. W tym gronie pierwszy raz znaleźli się zawodnicy MKS-u Debrzno, którzy przyjęli zaproszenie gospodarzy i stawili się na malowniczo położonym obiekcie.

Czerwono-niebiescy udali się na zawody w ośmioosobowym składzie, czyli z tylko jednym rezerwowym piłkarzem, a jak miało się okazać bardzo szybko w trakcie premierowego spotkania możliwość roszad w zestawieniu została zablokowana, gdyż Radosław Petrecki zagrał zaledwie... dwie minuty. Z dalszej aktywności na murawie wyeliminowała go kontuzja kolana. Cóż, imprezy nie zawojowaliśmy, ale najważniejsza była możliwość wspólnego pobawienia się futbolówką. Na stosunkowo dużym boisku grano mecze 2 razy po 8 minut, stąd trudno było liczyć na grad goli. Faktycznie, w dziesięciu konfrontacjach piłka wpadła do siatki... jedenaście razy.

Debrznianie strzelili jedną bramkę, w spotkaniu zremisowanym 1:1 z ekipą Sami Swoi. Autorem trafienia był Krzysztof Borkowski, który w znanym wszystkim stylu wpakował "gałę" do celu głową po wrzutce z kornera. W sumie emkaesiacy zanotowali dwie minimalne porażki, a oprócz tego dwa remisy i zajęli zaszczytne piąte miejsce. Należy dodać, że w teamie debrzneńskim znaleźli się zawodnicy mający za sobą łącznie "drobne" 2081 meczów w drużynie seniorów MKS-u i 348 bramek dla klubu znad Debrzynki, zatem dysponujący ogromnym doświadczeniem sportowym, a jedynym ciągle aktywnym futbolistą jest Paweł Władyczak.