Raz lepiej, raz gorzej, ale zabawa przednia 02.07.2014r.
Sobotnio-niedzielne potyczki młodziutkich piłkarzy w Przechlewie pod nazwą Junior Football Academy Cup były ostatnim w sezonie 2013/2014 sprawdzianem dla dzieci ćwiczących w naszej akademii. Dwudniowe zmagania przyniosły, jak to w sporcie, trochę radości i zadowolenia, ale też nieco rozczarowań i zawodu, bo nawet jeśli my powinniśmy traktować każdy z turniejów jako etap w rozwoju wychowanków, to oni samą przeżywają sukcesy i porażki szczególnie.

Na największe brawa zasłużył rocznik 2005 i młodsi, gdyż podopieczni Sławomira Słonki zajęli w stawce ośmiu ekip drugą lokatę, ulegając jedynie gospodarzom z JFA II Przechlewo. Organizatorzy postanowili wyróżnić nagrodą dla najlepszego zawodnika imprezy w tej kategorii Szymona Mazę. Nieźle było też w sobotnim turnieju rocznika 2003 i młodsi, gdzie uplasowaliśmy się na czwartym miejscu. Tam bezapelacyjnie triumfowała Sparta Złotów. W najstarszym roczniku (2002) debrznianie wywalczyli szóstą pozycję na siedem zespołów, a więc było kiepsko, chociaż trzeba pamiętać, że ponad połowę składu teamu znad Debrzynki stanowili jednak piłkarze młodsi.

Na deser, po południu w niedzielę przystąpili do gry najmłodsi, czyli grupa szkolona przez Pawła Władyczaka. Na pewno był to lepszy występ niż w rozegranym tydzień wcześniej Pucharze Akademii. Zdobywaliśmy tym razem gole, jeden mecz chłopcy rozstrzygnęli na swoją korzyść, ostatecznie zajęli szóstą lokatę. I dobrze, doda to z pewnością optymizmu samym maluchom, jak również ich opiekunom, choć powtarzamy, iż rezultaty w tym momencie, na starcie sportowej drogi nie są kwestią priorytetową.

Dziękujemy Rodzicom za wsparcie organizacyjne w trakcie przechlewskiej imprezy. Przed dziećmi wakacyjna pauza, a potem następny sezon z futbolówką.

Wyniki meczów oraz składy debrzneńskich drużyn:

Rocznik 2002 (zwycięzca: Chojniczanka Chojnice)

Gryf Słupsk- AP 2012 MKS 5:0
Chojniczanka II- AP 2012 MKS 3:1 (Bielecki)
JFA Przechlewo- AP 2012 MKS 5:1 (Dunikowski)

AP 2012 MKS Debrzno: Agata Andrzejewska, Patryk Barczewski, Kacper Bielecki, Michał Dunikowski, Kamil Kiedrowicz, Jakub Nykiel, Jakub Pałubicki, Mateusz Trela
Trener: Sebastian Stalka

Rocznik 2003 i młodsi (zwycięzca: Sparta Złotów)

JFA II Przechlewo- AP 2012 MKS 4:2 (Łukaszewski, Maza)
AP 2012 MKS- Gryf II Słupsk 3:1 (Nykiel 2, Trela)
AP 2012 MKS- Drzewiarz 2:0 (Andrzejewska, Trela)
Sparta Złotów- AP 2012 MKS 4:0