Remis na patelni 10.06.2014r.
Podziałem punktów zakończyła się wyprawa juniorów D1 na zaległy mecz ligowy do Kołczygłów. Zremisowaliśmy z Orłem 1:1, wywalczyliśmy jedno oczko, ale trener Sebastian Stalka absolutnie nie mógł być zadowolony z gry swoich wybrańców. O ile w pierwszej odsłonie było przyzwoicie, to drugie pół godziny czerwono-niebiescy przespali, co skutkowało utratą bliskiego zdawałoby się zwycięstwa.

Początkowe fragmenty rywalizacji odbywającej się w upalne wtorkowe popołudnie były ze wszech miar udane, bowiem już w 4. minucie Wojciech Marzec wykorzystał prostopadłe zagranie Mateusza Treli i mocnym strzałem pokonał bramkarza. Inna sprawa, że i my i gospodarze mieliśmy sporo wątpliwości, czy kapitan debrznian nie znajdował się na spalonym. Arbiter gola uznał, a „emkaesiacy” zaraz potem mogli pójść za ciosem i powiększyć przewagę, bo w 6. minucie świetną okazję miał Jakub Pałubicki. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Kacpra Bieleckiego „Pałba” uderzył piłkę głową, jednak trafił tylko w słupek. Tylko, bo w tym momencie mógł rozstrzygnąć spotkanie, przynajmniej tak wskazywał obraz gry we wstępnej fazie. Posiadaliśmy przewagę przez całą pierwszą odsłonę, ale nie zabrakło również błędów i jeden z nich zakończył się niestety utratą w doliczonym czasie gola. Po wrzutce z rogu podopieczni Stalki pozostawili zbyt dużo wolnego miejsca rywalom i jeden z nich dołożył nogę pokonując Szymona Kallę.

Po zmianie stron zagraliśmy dużo słabiej, na boisku zapanował chaos, a obie strony bez powodzenia próbowały przechylić szalę wygranej na swoją korzyść. W 40 min. sędzia nie uznał trafienia Treli, choć z perspektywy ławki rezerwowych wszystko było w porządku i „Petara” raczej nie popełnił żadnego przewinienia. W 44 min. z kolei mnóstwo szczęścia było przy piłkarzach znad Debrzynki, bo napastnik kołczygłowian strzelił nieczysto dosłownie z trzech metrów i rezultat dzięki temu nie zmienił się. Mimo dużo słabszego poziomu gry zaprezentowanego przez MKS w II części w ostatnich sekundach do dwóch dogodnych pozycji doszedł Trela. Mateusz był nie dość precyzyjny, lecz trzeba też podkreślić dobre interwencje golkipera kołczygłowian.

Remis to niedosyt, gdyż kolejny raz jesteśmy o kroczek od lepszego wyniku i koniec końców nie udaje się go osiągnąć. Kolejkę nr 18 edycji 2013/2014 zaplanowano obligatoryjnie na niedzielę 15 czerwca, ale na prośbę naszego klubu spotkanie MKS-u z Orkanem Gostkowo rozegramy w Lipce dzień prędzej, o godz.13.00.

Orzeł Kołczygłowy - MKS Debrzno 1:1 (1:1)
Bramka dla MKS-u: Wojciech Marzec (4)
MKS: Kalla, Wieszewski - Andrzejewska, Barczewski, Bielecki, Dunikowski, K. Kiedrowicz, P. Kiedrowicz, Markiewicz, Marzec, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Sokolik, Trela