30 minut dobrej gry 30.05.2014r.
Pomyślna pierwsza część, dużo błędów w drugiej, prowadzenie do przerwy i zaprzepaszczona szansa na komplet punktów w drugich trzydziestu minutach rywalizacji. Szkoda, bo juniorzy D1 grają ambitnie, poczynili postępy w porównaniu z rundą jesienną, jednak przegrywamy mecze, które niekoniecznie tak muszą się kończyć.

Piątkowa potyczka z Granitem Koczała rozpoczęła się od wyrównanej gry. Pod koniec premierowego kwadransa (14 min.) gorąco zrobiło się na przedpolu bramki Szymona Kalli, ale sytuację szybko wyjaśnił kierujący defensywą debrzneńską Jakub Markiewicz. Po raz pierwszy zagroziliśmy obronie Granitu w 20 min. i od razu mógł paść gol. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Mateusz Trela, ale nie wykorzystał świetnej okazji. Dwie minuty później po zagraniu Markiewicza ponownie Trela stanął oko w oko z golkiperem i tym razem nie pomylił się. 1:0 dla MKS-u! Wynik powinien podwyższyć w 29 min. Jakub Pałubicki, który był w dogodnej pozycji po wymianie kilku podań, lecz strzelił niecelnie. Z kolei w doliczonym czasie tej części meczu koczalanie mieli dobrą sposobność na zdobycz, ale najpierw Kalla obronił uderzenie, a potem dobitka była mało precyzyjna.

Druga połowa toczyła się niestety pod dyktando przyjezdnych. W 34 min. Granit doprowadził do remisu. Po rzucie wolnym jeden z rywali stojąc tyłem do bramki głową trącił piłkę i wylądowała w siatce. To nie koniec niekorzystnych wydarzeń. W 41 min. znowu po stałym fragmencie futbolówka zatrzymała się w naszym prostokącie, przy czym Kalla zupełnie nie zareagował na posłaną niezbyt mocno piłkę. Golkiper MKS-u nie miał najlepszego dnia, gdyż w 44 min. także nie bez jego udziału przeciwnicy zdobyli trzecie trafienie. Potem obraz gry nieco się odmienił, był bardziej wyrównany, ale rezultat już nie uległ zmianie. Szansę na jego poprawę mieli Patryk Barczewski i dwukrotnie Markiewicz.

W przedostatniej kolejce zagramy na wyjeździe z Orłem Kołczygłówki. Spotkanie na prośbę MKS-u zostało przełożone z 7 czerwca i odbędzie się trzy dni później, o godz.16.30. Dziękujemy za pomoc w organizacji meczu w Lipce Rodzicom dzieci z drużyny juniorów D1!

MKS Debrzno - Granit Koczała 1:3 (1:0)
Gol dla MKS-u: Mateusz Trela (22)
MKS: Kalla - Barczewski, Bielecki, P. Kiedrowicz, Markiewicz, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Sokolik, Stankiewicz, Szyszka, Trela