Przepaść widoczna aż nadto 04.05.2014r.
Nie było szans na dobry wynik w konfrontacji juniorów D1 MKS-u z Czarnymi Czarne. Czołowa drużyna ligi, która po wysokim zwycięstwie nad debrzneńską młodzieżą i potknięciu innego pretendenta do triumfu w rozgrywkach (U-2 Bytów) objęła przodownictwo w tabeli, strzeliła aż dziesięć goli w niedzielne przedpołudnie zespołowi Sebastiana Stalki, przeważając od pierwszych sekund spotkania po końcowy gwizdek.

Było jasne, że zdecydowanym faworytem meczu są gospodarze, a gdy ekipa "emkaesiaków" udała się nad Czernicę dodatkowo osłabiona brakiem kilku wiodących postaci, scenariusz wydarzeń stał się łatwy do przewidzenia. Cóż, walczyliśmy z całych sił, ale po prostu nie wystarczyło umiejętności i stąd bardzo dotkliwa porażka. Do przerwy Czarni zdobyli sześć goli, kolejno w 9, 12, 13, 17, 18 i 30. minucie. Po zmianie stron dołożyli kolejne cztery, w 39, 44, 56 i 58. minucie.

Bramkarz MKS-u Szymon Kalla, mimo zainkasowania takiej liczby trafień, zanotował także przynajmniej kilka udanych interwencji, niezłe zawody zagrali też obrońcy Jakub Markiewicz i Kamil Kiedrowicz. Teraz wracamy na stadion w Lipce, gdzie 11 maja o godz.11.00 podejmiemy równie trudnego rywala, wspomniany na wstępie team U-2 Bytów.

Czarni Czarne - MKS Debrzno 10:0 (6:0)
MKS: Kalla - Bielecki, Dunikowski, K. Kiedrowicz, Maciak, Markiewicz, Marzec, Pałubicki, Plewa, Racinowski, Szyszka, K. Wegner