Litwiniuk i Ł.Dudzic zmienili klub 11.04.2014r.
Najdłużej w naszej okolicy zimowe okienko transferowe było otwarte w klasie B. Najmniej liczne ilościowo grupy rozgrywkowe na tym szczeblu oznaczają bardzo późny start rundy rewanżowej i co za tym idzie większą możliwość dokonywania roszad kadrowych. W poprzednim tygodniu skorzystali z tego dwaj piłkarze MKS-u Debrzno, Damian Litwiniuk i Łukasz Dudzic, którzy zostali wypożyczeni na drugą część sezonu 2013/2014 odpowiednio do Orła Scholastykowo i GTS-u Lipka, a zatem derbowych rywali z sąsiedniej gminy.

Obaj zawodnicy widzieli w tym momencie większe szanse na regularną grę we wspomnianych wyżej drużynach i stąd taki, a nie inny wybór. W przypadku Litwiniuka jest to próba kontynuowania futbolowej przygody po bardzo długim okresie reprezentowania debrzneńskiego teamu. "Amper" był wierny czerwono-niebieskim barwom przez ponad dwanaście lat, gdyż pierwszy raz został zgłoszony do rozgrywek klasy okręgowej juniorów młodszych we wrześniu 2001r. i nieprzerwanie od tej pory występował w MKS-ie. Ogółem w konfrontacjach młodzieży do wiosny 2005r. zdobył 15 goli (11 w juniorach A i 4 w juniorach B). Bardziej imponującą kartę zapisał wśród seniorów. Od momentu debiutu w wyjazdowym sparingu z Jednością Zakrzewo 20 lutego 2005r. (porażka 3:4) do ostatniego jak dotąd spotkania, 28 lutego 2014r. (wygrana 2:1 towarzyska potyczka w Chojnicach z zespołem Kornowscy Szarża Krojanty), rozegrał 260 oficjalnych meczów, strzelając 54 bramki. Dwukrotnie (edycje 2007/2008 i 2009/2010) był najlepszym snajperem teamu znad Debrzynki w ligowych zmaganiach.

Cztery lata młodszy Ł. Dudzic pojawił się w gronie "emkaesiaków" w 2005r. i w ciągu czterech sezonów regularnego pobytu na boisku w lidze młodzieżowej uzyskał 31 trafień (28 w juniorach A i 3 w juniorach B). Dorobek w dorosłej ekipie debrzneńskiej to 72 mecze i 10 goli w okresie od 18 maja 2008r. (0:0 z Echem w Biesowicach w okręgówce) do 8 czerwca 2013r (2:1 z Granitem w Koczale w klasie A). "Uszaty" widniał w kadrze klubu z ul. Sportowej na trwającą kampanię, lecz nie trenował z zespołem Pawła Władyczaka i nie wystąpił ani razu w rundzie jesiennej. Od kilku miesięcy zanosiło się na jego przenosiny do Lipki, co przed minionym weekendem stało się faktem.

Zarówno Litwiniuk, jak i Ł. Dudzic mają obecnie taki sam status, co ich koledzy do niedawna grający w MKS-ie, czyli Krzysztof Szawarniak i Michał Pacholik. Wszyscy czterej 1 lipca staną się z powrotem piłkarzami drużyny z Debrzna i to wówczas zostaną podjęte decyzje co dalej. Miejmy nadzieję, że w trakcie przygotowań do kolejnej edycji 2014/2015 przynajmniej niektórzy z nich odnajdą swoje miejsce w teamie z grodu z dzikiem w herbie. Tymczasem Damian i Łukasz na razie mają za sobą premierowe spotkania w nowych barwach. Litwiniuk uratował dla Orła remis 2:2 w rywalizacji z rezerwami Polonii w Pile, trafiając do siatki w 90. minucie. Gorzej powiodło się Ł. Dudzicowi, ponieważ jego GTS uległ na wyjeździe Piastowi Głubczyn 0:4.