Dwaj ex-debrznianie zakotwiczyli w Wiśle 02.04.2014r.
Rafał Paliwoda i Adam Kalek to byli piłkarze MKS-u Debrzno, którzy od niedawna kontynuują grę w innym środowisku. Mając status wolnego zawodnika zgłosili akces do zajmującej obecnie drugą lokatę w drugiej grupie gdańskiej klasy A Wisły Długie Pole. Życiowe i zawodowe losy rzuciły w/w osoby w tamte okolice i skorzystały one z okazji, aby wznowić futbolową aktywność w nowym klubie.

W przypadku Rafała jest to zarazem powrót po dłuższej pauzie po kontuzji, jaką odniósł w swoim ostatnim występie w czerwono-niebieskiej koszulce ponad półtora roku temu, 9 września 2012r., gdy pokonaliśmy na wyjeździe 4:3 Orkan Gostkowo. Paliwoda pojawił się na murawie w 72 min., aby opuścić ją z urazem kolana po zaledwie trzynastu minutach. Łącznie w I ekipie debrzneńskiej od 26 stycznia 2012r. do pechowej wizyty w miejscowości pod Bytowem zagrał dziewięciokrotnie, z czego trzy mecze to była rywalizacja o punkty w klasie A, jeden w ramach rozgrywek Pucharu Polski, a 5 towarzyskich. Znacznie bogatszą kartę zapisał w zespołach młodzieżowych znad Debrzynki. Regularnie meldował się w składzie juniorów młodszych i starszych w lidze w latach 2007-2011, zdobywając w okręgówce 12 goli (8 w starszym i 4 w młodszym teamie).

Jego o rok starszy kolega (rocznik 1991) Kalek zaliczył natomiast epizod w Debrznie wiosną 2010r., gdy wystąpił w dziesięciu spotkaniach mistrzowskich juniorów starszych. Nie wpisał się na lisię strzelców ani razu, chociaż w swoim przedostatnim meczu wśród "emkaesiaków", w Udorpiu z Uranią (3:1) miał ku temu wyśmienitą okazję, gdyż egzekwował rzut karny. Golkiper udorpian obronił jednak uderzenie z "wapna", sparował również dobitkę. Adam ponadto przed przyjściem do Debrzna reprezentował Juve Uniechów.

Paliwoda i Kalek mają szansę przyczynić się do odzyskania klasy okręgowej dla zespołu z Długiego Pola, który opuścił ją w czerwcu 2013r. O promocję, wnioskując z aktualnej sytuacji w tabeli (trzy czołowe drużyny mają po 34 punkty), będzie trwać do samego finiszu sezonu zażarta walka, a kandydatami są oprócz wiślaków także ich imiennicy ze Steblewa oraz Portowiec Gdańsk. Powodzenia!