Szawarniak oficjalnie w Chemiku 26.03.2014r.
Krzysztof Szawarniak, 17-letni pomocnik MKS-u, grający w minionych 12 miesiącach regularnie w zespole seniorskim został wypożyczony na rundę wiosenną do Chemika Bydgoszcz. O przejściu utalentowanego "Szuwara" do klubu z miasta nad Brdą mówiło się od zakończenia I części sezonu 2013/2014. Zawodnik we wrześniu ubiegłego roku podjął naukę w szkole ponadgimnazjalnej w Bydgoszczy i rozpoczął treningi w Chemiku, jednocześnie reprezentując nadal czerwono-niebieskie barwy.

Dodajmy, że czynił to z powodzeniem, będąc w tak młodym wieku podstawowym ogniwem kadry Pawła Władyczaka. W jesiennej fazie ligowej rywalizacji był liderem w klasyfikacji najczęściej asystujących debrznian, to po jego podaniach koledzy z drużyny uzyskali aż siedem bramek. Krzysiek pojawił się na stadionie przy ul. Sportowej w 2010r. i właściwie od razu zyskał sobie miejsce w ekipie juniorów młodszych. W meczu o punkty debiutował (zresztą wraz z innym nastolatkiem obecnie grającym w I teamie "emkaesiaków" Krystianem Ryhanyczem, zagrali wtedy solidarnie po 40 minut) 11 września 2010r. w potyczce z Kaszubią Studzienice (12:0) na własnym boisku. Łącznie w trzech edycjach (2010/2011-2012/2013) rozegrał 45 spotkań w lidze (27 w juniorach B i 18 w juniorach A), zdobywając 16 bramek (9 wśród juniorów B i 7 w juniorach A).

W dorosłej drużynie MKS-u pierwszy występ zaliczył 16 lutego 2013r. w sparingu z Tarnovią w Tarnówce (4:2). Ogółem w ciągu równych dziewięciu miesięcy (ostatni mecz 16 listopada 2013r., 0:0 z Karolem Pęplino w Słupsku) wziął udział w 31 potyczkach (9 w klasie A, 13 w klasie okręgowej, 1 w Pucharze Polski, 8 towarzyskich), wpisując się ośmiokrotnie na listę strzelców (3 gole w klasie A, 2 w klasie okręgowej i 3 w spotkaniach kontrolnych).

Szawarniak to trzeci piłkarz z Debrzna, który został wytransferowany do Chemika Bydgoszcz. W przeszłości trzy lata (2005-2008) spędził tam Piotr Staniol, natomiast jesienią 2012r. zawodnikiem tej ekipy był wspomniany wyżej Ryhanycz. "Szuwar" ma bez dwóch zdań wszelkie dane ku temu, aby jego futbolowa przygoda w nowym otoczeniu przebiegała pomyślnie, czego oczywiście serdecznie mu życzymy.