Pierwszy raz z Granitem 24.06.2006r.
Rywalem MKS-u w barażach o miejsce w klasie okręgowej na przyszły sezon jest Granit Kończewo. Dla kibiców w Debrznie to kompletnie nieznany klub, spróbujemy więc nieco przybliżyć ekipę naszego przeciwnika fanom czerwno-niebieskim. Prześledziliśmy dokonania klubu z Kończewa w ostatnich sezonach i jeden wniosek jest oczywisty: nie można zlekceważyć tej drużyny.
Jeszcze w edycji 1999/2000 kończewianie rywalizowali w klasie B i zajęli 2 miejsce. Rok później okazali się już najlepsi na tym szczeblu rozgrywkowym i znaleźli się w klasie A. W debiutanckim sezonie 2001/02 uplasowali się na wysokim trzecim miejscu, a wiosną 2003 roku wywalczyli bezapelacyjnie pierwsze miejsce i historyczny awans do klasy okręgowej. Notabene głównym rywalem Granitu była wtedy Stal Jezierzyce, która jako wicemistrz A klasy trafiła później w barażach na MKS i jak pamiętamy rozstrzygnęła je na swoją korzyść. W okręgówce mimo ambitnej postawy nasi przeciwnicy zagrali tylko sezon (2003/04) bowiem zajęcie trzynastej lokaty oznaczało degradację. Edycja 2004/05 to trzecie miejsce w klasie A. Warto dodać, że drugą pozycje i udział w barażach kończewianie przegrali tylko niekorzystnym bilansem bezpośrednich spotkań (4:1 i 1:5) z Diamentem Trzebielino, przy równej liczbie punktów. I wreszcie bieżąca edycja 2005/06. Po jesieni zdawało się, że Granit bez najmniejszych problemów wywalczy bezpośredni awans. Trzydzieści punktów w jedenastu meczach, siedem punktów przewagi nad wiceliderem, komplet wygranych na własnym boisku - to wszystko mogło zaimponować. Nieudana wiosna, kilka wpadek (także u siebie) spowodowało, że klub z Kończewa został wyprzedzony przez Dąb Kusowo i zmuszony do gry w barażach.
Czerwono-niebiescy zmierzą się z Granitem Kończewo pierwszy raz w historii. Trzeba mieć nadzieję, że ten dwumecz zakończymy zwycięsko i obronimy okręgówkę, nawet pomimo kłopotów kadrowych. Za czerwone kartki będą pauzować przecież Paweł Wegner i Bartłomiej Grochowina, a za żółte kartki z juniorów Łukasz Jażdżewski.