Rezerwy Korala wycofane z ligi 07.03.2014r.
Ta wiadomość nie stanowi specjalnego zaskoczenia, bo tak po prawdzie już od kilku tygodni zanosiło się na rezygnację z dalszego udziału w rozgrywkach słupskiej klasy okręgowej seniorów rezerwowej ekipy trzecioligowego Korala Dębnica. Po zakończeniu jesiennych zmagań dymisję z funkcji grającego trenera złożył Łukasz Wieczorek, zespół nie podjął w styczniu przygotowań do II rundy, nie odbywał meczów sparingowych i natychmiast zaczęto głośno mówić, że dębniczanie spasują.

Przed paroma dniami faktycznie ogłoszono to oficjalnie, a następnie oświadczenie klubu przyjęła Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN. Jednocześnie zadecydowano o anulowaniu wszystkich dotąd rozegranych przez Koral II spotkań. Dlaczego? Przez lata widniał w regulaminie przepis, który zakładał, iż dalsze zawody ekip, które wycofały się z ligi należy weryfikować na walkowery, jeśli klub wystąpił przynajmniej w 50% meczów plus jeden. Ta zasada została jednak niedawno zmieniona i obecnie obowiązuje już limit 50% gier, bez tej dodatkowej z rundy rewanżowej, aby resztę zapisywać jako walkowery. W tym przypadku nie będzie to miało zastosowania, a to dlatego, że borykający się z problemami kadrowymi dębniczanie nie pojechali jesienią do Miastka, a zatem wyszli na boisko nie 15, a jedynie 14 razy.

Wykreślono więc spotkania z udziałem Korala II z tabeli (na naszej stronie internetowej będzie to widoczne wkrótce), lekkiej korekcie ulegnie też klasyfikacja strzelców, ponieważ bramki zdobywane przez zawodników rywali dębniczan nie mogą być zaliczone do ogólnego dorobku. Na takim rozwiązaniu (podkreślamy: zgodnym z regulaminem) stracą te zespoły, które jesienią wygrały z żółto-niebieskimi, czyli Kaszubia Studzienice, Jantar Ustka, Stal Jezierzyce, Czarni Czarne, Swe Pol Link Bruskowo Wielkie, Brda Przechlewo, Start Miastko, KS Damnica, Diament Trzebielino i Pomorze II Potęgowo (wszyscy po trzy oczka) oraz ci, którzy remisowali (GTS Czarna Dąbrówka i Skotawia Dębnica Kaszubska, po punkcie). Stan posiadania trzech drużyn (MKS-u Debrzno, Karola Pęplino i Rowokołu Smołdzino) pozostanie bez zmian.

Na koniec wyjaśnienie w kontekście dokumentowania dziejów czerwono-niebieskich znad Debrzynki. Anulowany jesienny mecz z Koralem II (porażka podopiecznych Pawła Władyczaka 0:5) nie będzie oczywiście wliczany do bilansu występów "emkaesiaków" w okręgówce, natomiast nie zniknie całkowicie z listy spotkań seniorów. Będzie to drugi przypadek z kategorii "inne", obok tego słynnego 1:0 z Czarnymi Czarne z 28 maja 1995r., gdy kontrowersyjnym postanowieniem OZPN Słupsk tamte zawody powtórzono na neutralnym terenie w Człuchowie, nie wliczając pierwszych do tabeli klasy A...