Trofeum powędrowało nad Debrzynkę! 14.02.2014r.
Znakomicie z roli faworyta wywiązali się zawodnicy MKS-u zasłużenie wygrywając 9 lutego turniej piłki nożnej Senior Cup 2014 w Tuchomiu. W gronie ośmiu klubów czerwono-niebiescy byli jedynym przedstawicielem klasy okręgowej, ponadto trener Paweł Władyczak skompletował na niedzielną imprezę silny skład, złożony z futbolistów wyróżniających się w dopiero co zakończonej lidze halowej.

Już to wskazywało na "emkaesiaków" jako na głównych pretendentów do zgarnięcia nagrody za pierwszą lokatę i jak pokazały wydarzenia na boisku szkolnego obiektu całkiem słusznie. Rozgrywki grupowe rozpoczęliśmy od pokonania 2:0 Magica Niezabyszewo. Trochę żartobliwie można stwierdzić, iż udał się debrznianom rewanż za pamiętne dwie przegrane w jedynych oficjalnych spotkaniach z tym rywalem, które miały miejsce w klasie A w sezonie 2003/2004 (1:2 i 1:2), co m.in. pozbawiło zespół debrzneński bezproblemowego awansu do okręgówki i zmusiło ekipę trenowaną wówczas przez Sylwestra Nylca do udziału w (zwycięskich na szczęście) barażach. Oczywiście inne to były czasy i przede wszystkim inny wymiar rywalizacji, bezpośredniej analogii trudno więc się doszukiwać.

W drugiej potyczce turniejowej Victoria Dąbrówka sprawiła sporo kłopotów teamowi Władyczaka, ale mimo dwubramkowej straty (w pewnym momencie było 1:3) i tak MKS zgarnął komplet punktów za zwycięstwo 4:3. Ostatni mecz w grupie to już formalność (4:0 z Orkanem Gostkowo) i można było skupić się na boju półfinałowym. Tam czekała na naszą drużynę Stegna Parchowo. Rezultat 4:1 nie pozostawił wątpliwości, która ekipa była lepsza. "Wisienką na torcie" było natomiast drugie, tym razem finałowe starcie z Orkanem, równie łatwo (6:2) wygrane przez debrznian.

Okazały puchar przekazał kapitanowi Sebastianowi Stalce wójt Jerzy Lewi Kiedrowski, który gratulował także Krystianowi Paciorkowi (najlepszy bramkarz) oraz Pawłowi Wegnerowi. "Diabeł" zdobył osiem goli i zdominował klasyfikację strzelców, notując tym samym osobliwego hat tricka. W ciągu ośmiu dni wzbogacił domową kolekcję o trzy statuetki za króla snajperów w debrzneńskiej halówce, turnieju zakładowym i wreszcie w zawodach klubowych w Tuchomiu. Cóż, pozostaje tylko oczekiwać podobnej skuteczności w sparingach i lidze już na "normalnych" murawach. Zadowoleni mogli być też dwaj przedstawiciele rocznika 1996 Bartłomiej Rutyna i Krystian Ryhanycz, bo dla nich hala w miejscowości pod Bytowem okazała się szczęśliwa po raz drugi. Dwa lata temu byli członkami zespołu juniorów B MKS-u, który zwyciężył w Givova Junior Cup 2012...

Towarzyski turniej halowej piłki nożnej Senior Cup 2014- Tuchomie 9 lutego 2014r.

Wyniki meczów i strzelcy bramek dla MKS-u:

Arkonia- Myśliwiec 1:1
Stegna- Dolina 1:2
Arkonia- Stegna 1:4
Myśliwiec- Dolina 1:5
Arkonia- Dolina 5:4
Myśliwiec- Stegna 0:2

Tabela:

1. Dolina Gałąźnia Wielka		6	11-7
2. Stegna Parchowo			6	7-3
3. Arkonia Pomysk Wielki		4	7-9
4. Myśliwiec Tuchomie			1	2-8