W Tuchomiu solidnie 04.02.2014r.
Trzy wygrane, dwie porażki i ogółem piąte miejsce w stawce dziesięciu teamów to dorobek zawodników z roczników 2005 i 2006 reprezentujących Akademię Piłkarską 2012 MKS Debrzno w kończącej pięciodniowe zmagania z cyklu turniejów Givova Junior Cup Tuchomie 2014 rywalizacji pierwszo i drugoklasistów.

Zespół Sławomira Słonki znakomicie zaczął imprezę odnosząc w premierowych dwóch występach dwa zwycięstwa. Na inaugurację debrznianie pokonali Akademię Piłkarską Człuchów 4:0, a następnie okazali się lepsi od Orlika Czarnych Czarne 4:3. To spotkanie miało swoją dramaturgię, gdyż trzykrotnie drużyna prowadzona przez Jerzego Maracha obejmowała prowadzenie, za każdym razem czerwono-niebiescy wyrównywali, aż w końcówce celną główką zmieścił piłkę w siatce Szymon Maza i zapewnił teamowi znad Debrzynki cenne trzy oczka. Dodać warto, że ten zawodnik zdobył wszystkie cztery gole dla "emkaesiaków", a w całych zawodach uzbierał łącznie osiem trafień, ustępując nieznacznie najlepszemu snajperowi Michałowi Pietrykowskiemu z Ustki.

Późniejsze gry były już gorsze jakościowo w wykonaniu zespołu Słonki. Ponieśliśmy wysoką porażkę z JFA Przechlewo 0:5, przy czym w początkowych fragmentach konfrontacji to nasi piłkarze stwarzali dogodne okazje na bramki. Po stracie gola sytuacja całkowicie odwróciła się i dominowali rywale. W potyczce kluczowej dla losów kolejności w grupie odrobinę lepszy był Jantar Ustka, który zwyciężył AP 2012 MKS 3:2. Debrznianie zaciekle gonili rezultat (wyciągnęli z 0:2 na 2:2), lecz to nie wystarczyło. W ostatnim meczu imprezy przyszła wygrana z OSiR- em Startem Miastko 3:2, co dało ostatecznie wspomnianą wyżej piątą lokatę.

Los chciał, iż uczestnicy zostali podzieleni na dwie piątki, z których ta pierwsza była dużo słabsza od "debrzneńskiej". Dowód? Obaj półfinaliści z grupy B spotkali się potem w finale, ekipy z tego grona rozstrzygały także na swoją korzyść zmagania o poszczególne lokaty. W starciu o triumf w turnieju przechlewianie po twardym (momentami aż za bardzo jak na tę kategorię wiekową) boju ograli Jantar 2:0, rewanżując się za minimalną przegraną we wstępnej fazie zawodów 1:2.

Sam wyjazd do gościnnej podbytowskiej gminy na pewno można uznać za udany. Nigdy wcześniej młodzi futboliści z Debrzna nie doświadczyli tak dalekiej podróży na turniej. Mimo, iż spędzili poza domem długie 12 godzin, to nikt nie narzekał na nudę. Był czas na rywalizację sportową, ale również na rozrywkę. Organizatorzy (brawa dla głównego animatora całości Tomasza Gruby) zapewnili dużą atrakcję w postaci dwukrotnego pokazu niesamowitych umiejętności mistrza Europy we freestyle footballu Łukasza Chwieduka, który czarował dzieci, trenerów i rodziców piłkarskimi trickami najwyższej próby.

Givova Junior Cup 2014 - junior F (2005-2006)

Wyniki i strzelcy goli dla AP 2012 MKS:

OSiR Start- Olimpijczyk 0:1
Myśliwiec- Dąb 1:6
Olimpijczyk- Myśliwiec 8:0
BFS Gryf- OSiR Start 0:2
Myśliwiec- BFS Gryf 2:5
Dąb- Olimpijczyk 0:4
BFS Gryf- Dąb 1:1
OSiR Start- Myśliwiec 6:0
Dąb- OSiR Start 2:1
Olimpijczyk- BFS Gryf 7:1