Chojniczanka na Fali 03.02.2014r.
Premierowy z czterech przewidzianych przez organizatorów z Sępólna Krajeńskiego piłkarskich turniejów halowych Futsal Cup 2014 roczników 1999-2000 zakończył się wygraną podopiecznych Adama Błaszczaka, czyli drugiej ekipy Chojniczanki Chojnice.

Przebywający tam na zgrupowaniu w trakcie ferii zimowych futboliści z grodu Tura doskonale czuli się w Krajna Arenie (na marginesie: fantastyczny obiekt!) i poradzili sobie z resztą zespołów. Chojniczanie zwyciężyli w obu grupach i wiele wskazywało, iż finał będzie ich wewnętrzną sprawą. Zamierzenia te pokrzyżowała rewelacyjna Fala Świekatowo, która po dramatycznym boju o awans do decydującej rozgrywki wyeliminowała pierwszą drużynę młodzieżową I-ligowca, lepiej egzekwując rzuty karne. W ten sam sposób rozstrzygały się losy głównego trofeum, bowiem świekatowianie zremisowali w finale z Chojniczanką II 2:2, ale tym razem nie mieli szczęścia w dodatkowym konkursie przegrywając wyraźnie 1:4. Dobrze zaprezentowała się również Akademia Piłkarska Brdy Bydgoszcz, lokując się na czwartej pozycji.

Team Łukasza Płóciennika, a więc czerwono-niebiescy z Debrzna nie zwojowali wiele w imprezie. Z drugą drużyną Chojniczanki ponieśliśmy wysoką porażkę, podobnie jak z Falą, a jedyny punkt MKS wywalczył za remis z Gromem Więcbork. W spotkaniu o siódme miejsce było 1:1 z gospodarzami, ale nieco skuteczniejsi w karnych okazali się rywale. Bezbłędnie wykonali je po naszej stronie Kacper Rekusz, Brajan Lender, Jakub Kierzek i Bartosz Szulc, nie zdobyli gola Dominik Fiegler i Michał Rzucidło, stąd przegrana 4:5.

W niedzielę 9 lutego od godz.10.00 w Debrznie druga edycja zimowego turnieju dla młodzieży. Osobno odbędą się zawody dla juniorów B (1997-1998) i C (1999-2000). O obsadzie tej imprezy napiszemy wkrótce.

Krajna Arena Futsal Cup 2014- junior C (1999-2000)

Wyniki i strzelcy goli dla MKS Debrzno:

Chojniczanka- Krajna 4:0

3. Grom Więcbork			1	2-5
4. MKS Debrzno			1	1-8

o VII miejsce:
Krajna- MKS 1:1 karne 5:4 (Rekusz)

o V miejsce:
Grom- Kamionka 5:0

półfinały:
Chojniczanka- Fala 1:1 karne 3:4
Chojniczanka II- AP Brda 1:0