Ostatnie derby w tym sezonie 17.05.2006r.
21 maja o godz. 15:00 MKS podejmie w kolejnym meczu ligowym na własnym boisku Koral Dębnica. Będą to ostatnie derby w sezonie 2005/06. Nikogo nie trzeba specjalnie uświadamiać jak istotna dla losów MKS-u w tej edycji będzie to konfrontacja. W tej fazie rywalizacji nie ma miejsca na kalkulacje, liczenie na pomoc innych zespołów, zrządzenie losu itd. Trzeba zwyczajnie ograć dębniczan i zdobyć 3 punkty niezbędne do podtrzymania szans na uchronienie się przed degradacją.
Nie jest w tym momencie ważne, że wiele przemawia za naszymi rywalami. Wszystkie spotkania derbowe na własnym boisku w bieżącym sezonie MKS przegrał, co więcej - nigdy dotąd w meczu ligowym czerwono-niebiescy nie pokonali rywala z Dębnicy, regularnie tracąc w każdym z nich po dwie bramki. Dotychczasowy bilans wszystkich oficjalnych gier MKS-u z Koralem (łącznie z towarzyskimi i Pucharem Polski) to 3 wygrane debrznian, 4 triumfy Korala, jeden remis, bramki 19:15 dla naszego zespołu. My twierdzimy jednak uparcie, że statystyka i historia są ważne, lecz znacznie ważniejsza jest teraźniejszość i to jak podejdziemy do niedzielnego meczu. Niezbędna jest determinacja, wiara, poświęcenie, także łut szczęścia, a nade wszystko mądra, odpowiedzialna "w tyłach" i skuteczna "z przodu" gra MKS-u.
Koral niewątpliwie jest pokrzepiony niespodziewanym wyraźnym triumfem nad Czarnymi. Wydaje się, że dla losów meczu ważne będzie wyłączenie z gry najważniejszych ogniw dębniczan: Zbigniewa Cyzmana, Mariusza Łangowskiego i Grzegorza Dowkszy. W obydwu klubach grają obecnie piłkarze mający na koncie pobyt w przeszłości po przeciwnej stronie barykady. W Koralu gra od kilku lat ex-emkaesiak Paweł Kwaśniewski, z kolei u nas bramki strzeże Robert Rutyna do niedawna reprezentujący barwy ekipy z Dębnicy. Również Wojciech Paprota ma za sobą epizod w Koralu. Znajdował się tam w szerokiej kadrze, jednak ostatecznie nie zaliczył żadnego meczu ligowego.
Czekają nas zatem w niedzielne popołudnie duże emocje. Ze swej strony mamy jeszcze jedno życzenie: by publiczność w Debrznie tak licznie odwiedzająca stadion miejski była "dwunastym" zawodnikiem czerwono-niebieskich!