Firma G & Syn Boiska Jerzego Gawlika z Torunia zmodernizuje stadion w Debrznie! 23.11.2013r.
W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto historyczny przetarg na remont Stadionu Miejskiego w Debrznie, który będzie odbywał się wiosną 2014 roku. Przymiotnik "historyczny" jest tu jak najbardziej na miejscu, gdyż tak wielkiej inwestycji przy ul. Sportowej dotąd nie było.
Teren ten od dawna był obiektem mało wyszukanych szyderstw ze strony sportowców, którzy rywalizowali z drużynami piłkarskimi MKS-u, a dla miejscowych działaczy i futbolistów powodem do zakłopotania, czy wręcz wstydu. Dzięki decyzji Miasta i Gminy Debrzno wkrótce radykalnie się to zmieni i wreszcie będziemy mogli przyjmować gości z podniesionym czołem, a zawodnicy, zarówno w czerwono-niebieskich kostiumach, jak i ci przyjezdni skonfrontują swoje umiejętności w znakomitych warunkach. Pisaliśmy już wcześniej (news z dnia 5 listopada 2013r.), co dokładnie obejmuje zakres robót przewidzianych na miesiące kwiecień-czerwiec przyszłego roku. Tutaj warto wspomnieć, że toruńska firma G & Syn Boiska (zwycięzca rozgrywki) jest bardzo znaną i cenioną marką w swojej branży. Zatem to, iż właśnie ona wygrała wyścig po tę inwestycję uprawnia do śmiałego stwierdzenia, że jest to strzał w dziesiątkę. Torunianie zrealizowali w ciągu 22 lat istnienia wiele takich lub podobnych zadań i zawsze byli chwaleni za jakość, terminowość oraz dokładność wykonania. Sztandarowym produktem tego przedsiębiorstwa była murawa w ośrodku w Gniewinie pod Gdańskiem, gdzie stacjonowała w czasie Euro 2012 reprezentacja Hiszpanii. Co ciekawe, przed trzynastoma laty, w lecie 2000r. "emkaesiacy" mieli okazję rozegrać dwa spotkania sparingowe z rezerwami ówczesnego Toruńskiego Klubu Piłkarskiego (obecnie ponownie Elana), prowadzonymi przez... jednego z pracowników wspomnianej wyżej firmy. Debrznianie pokonali wówczas rywali 3:2 i zremisowali 0:0. Ogółem w przetargu wzięło udział pięciu oferentów. G & Syn Boiska (polecamy stronę internetową www.gandsyn.pl) wycenili swoją pracę na 1 493 968, 66 złotych. Wśród innych potencjalnych wykonawców na drugiej pozycji uplasował się poznański Dawar Sport sp. z o.o., znany nam (jak najbardziej z dobrej strony) z debrzneńskiego "Orlika". Oprócz tego wystartowały w postępowaniu następujące firmy: Prywatne Przedsiębiorstwo ELWOZ Kazimierz Woźniak Miechucino, WO-KOP Wojciech Drewczyński Chojnice i konsorcjum złożone z Zakładu Pielęgnacji i Chirurgii Drzew BEATA Szczawno-Zdrój oraz Zakładu Budownictwa Klasycznego i Sportowego CHOJNACCY z Witoszowa koło Świdnicy. Otwarta pozostaje kwestia, gdzie swoje mecze mistrzowskie w drugiej części edycji 2013/2014 będzie rozgrywał MKS. Nie jest tajemnicą, że klubowe władze starają się, aby był to obiekt w oddalonej o zaledwie pięć kilometrów Lipce. 25 listopada dojdzie do spotkania w Urzędzie Gminy w tej miejscowości, na którym zostaną omówione wszelkie szczegóły związane z tą operacją. Niezbędna jest też zgoda obydwu związków piłkarskich, czyli OZPN Piła i Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN, nie wystarczy bowiem jedynie porozumienie dwóch podmiotów. Obyśmy jak najszybciej rozwiązali ów ważny problem i ze spokojem oczekiwali rundy rewanżowej....