Jesienią bez wygranej 27.10.2013r.
Najmłodsi juniorzy MKS-u zakończyli zmagania w I rundzie sezonu. W niedzielny poranek ekipa Sebastiana Stalki wyruszyła do oddalonego o ponad 100 kilometrów Gostkowa, aby zagrać z Orkanem.
Przed zawodami było jak to w małej miejscowości pod Bytowem najczęściej, czyli tamtejsi organizatorzy zjawili się na obiekcie jakieś pół godziny przed pierwszym gwizdkiem. Pełen luzik.... Dobrze, że w ogóle zdążyli. Ok, bez złośliwości, wszak na boisku gładko triumfowali przeciwnicy, co należy sprawiedliwie podkreślić. Debrznianie nie dali rady mającemu przed tym meczem 15 punktów silniejszemu rywalowi i ulegli 0:4. Fragmentami, a więc tak, jak to już przeżywaliśmy w tej edycji, czerwono-niebiescy prezentowali się solidnie, jednak mieli za mało argumentów piłkarskich i fizycznych, aby dać radę gostkowianom. W premierowych trzydziestu minutach gospodarze trzykrotnie znaleźli sposób na Szymona Kallę (15, 22 i 25 min.), chociaż przynajmniej w jednym przypadku straty można było się ustrzec. Po zmianie stron dołożyli czwartą bramkę w 45 min., gdy skutecznie poprawili strzał obroniony przez debrzneńskiego golkipera. Jak zwykle nie zabrakło nam ambicji, ale szczerze trzeba przyznać, że okazji na gole "emkaesiacy" nie stworzyli zbyt wiele. Najlepszą miał Jakub Pałubicki w 16 min. po dograniu od Kamila Kiedrowicza. Teraz czeka drużynę bardzo długa przerwa w konfrontacjach o ligowe punkty, lecz naturalnie nie w treningach. Te kontynuujemy dalej z wiarą w podnoszenie umiejętności poszczególnych piłkarzy i stopniowy progres zespołu.

Orkan Gostkowo - MKS Debrzno 4:0 (3:0)
MKS: Kalla - P. Barczewski, Bielecki, Blank, Ciach, W. Kaczmarek, Kiedrowicz, Maciak, Noworolski, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Racinowski, Trela