Walczyli dzielnie 13.10.2013r.
Porażkę 1:4 przyniosła wyjazdowa potyczka juniorów D1 z Granitem Koczała. Drużyna Sebastiana Stalki uległa swoim rywalom po meczu, w którym przy odrobinie szczęścia i zachowaniu zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych można było pokusić się o lepszy rezultat.
Owszem, gospodarze prezentowali się lepiej, jednak czerwono-niebiescy stworzyli kilka okazji na gole, które powinny zostać wykorzystane. Pierwszą z nich "emkaesiacy" mieli w 11. minucie, gdy po przechwycie piłki w wykonaniu Mateusza Treli w dogodnej pozycji znalazł się Jakub Nykiel. Niestety, posłał futbolówkę obok bramki. W 18 min. koczalanie prowadzili 1:0. Gapiostwo przy rzucie rożnym wykorzystali bez skrupułów, kiedy jeden z nich, pozostawiony bez opieki głową po koźle umieścił piłkę w siatce. Lekką przewagę zyskali przeciwnicy i w 25 min. zdobyli drugiego gola. Znowu rzut rożny i nieuwaga debrznian, bo "gała" odbiła się po wrzutce od obrońcy, nie sparował jej Szymon Kalla i wpadła do bramki. Do przerwy zatem 0:2, mimo niezłej fragmentami postawy. Drugie pół godziny rozpoczęliśmy aktywnie. Po dośrodkowaniu Treli z kornera w 33 min. i powstałym zamieszaniu mocno uderzył Patryk Barczewski. Trafił w poprzeczkę... W 37 min. sam na sam z golkiperem znalazł się Jakub Pałubicki, ale przegrał ten pojedynek. Po chwili ponownie Pałubicki po zagraniu Treli miał dogodną sytuację, lecz piłka przeleciała obok słupka. Dążenia do zdobycia kontaktowego gola zostały nagrodzone w 48 min., kiedy to Trela przechwycił piłkę korzystając z błędu obrońcy, popędził na bramkę i wykorzystał wyśmienitą sposobność. Zawodnicy debrzneńscy rzucili się do dalszego odrabiania strat, jednak prędko zostali skarceni. W 51 min. szybki atak piłkarzy Granitu zakończył się trzecią bramką, a w 57 min. ładny strzał w długi róg oznaczał postawienie pieczęci na wygranej miejscowych, czyli gola numer cztery. Momentami był to dobry mecz debrznian, ambicji i zawziętości nie można było odmówić obydwu stronom, a ostatecznie (z czego trudno oczywiście być zadowolonym) punkty zostały na Las Arenie. W przedostatnim spotkaniu rundy jesiennej 19 października o godz.12.00 MKS wystąpi na własnym obiekcie. Do Debrzna przyjedzie Orzeł Kołczygłowy.

Granit Koczała - MKS Debrzno 4:1 (2:0)
Gol dla MKS-u: Mateusz Trela (48)
MKS: Kalla - P. Barczewski, Bielecki, Blank, Ciach, Kamowski, Maciak, Marzec, Noworolski, Nykiel, Pałubicki, Plewa, Racinowski, Sikorski, Smusz, Trela