Potrzebna wiara i bardzo dobra gra 03.10.2013r.
Sobotnie popołudnie 5 października 2013r. zapowiada się niezwykle interesująco dla sympatyków piłki nożnej w Debrznie. MKS w spotkaniu klasy okręgowej seniorów o godz.15.00 rozpocznie bój z dominatorem rozgrywek, mającym na koncie komplet 24 punktów i już ogromną przewagę nad resztą stawki, usteckim Jantarem.
Nie trzeba nikogo przekonywać, iż zespół Pawła Władyczaka czeka niełatwe zadanie powstrzymania lidera, ale godzi się też wspomnieć, że czerwono-niebiescy lubią grać z teoretycznie silniejszymi rywalami i potrafią im w takich konfrontacjach stawić opór. Oczywiście nie zawsze to się udawało w przeszłości, ale trzeba wierzyć, że będą w stanie tym razem sprawić niespodziankę. Jantar to jeden z bardziej utytułowanych klubów ziemi słupskiej, choć akurat ostatnie lata nie należą do obfitujących w sukcesy ekipy z nadmorskiego miasteczka. W swoich prawie siedemdziesięcioletnich dziejach usteccy futboliści grywali w III lidze (sezony 1983/84, 1986/87, 1987/88, 1988/89, 1991/92, 1992/93 i 1997/98), jednak od jakiegoś czasu nie maja widoków na nawiązanie do tych tradycji. Klub balansuje miedzy okręgówką a IV ligą, gdzie trudno mu zachować na dłuższy czas byt. Po spadku do obecnej klasy w 2012r., kolejną edycję zakończył na piątym miejscu, tracąc po kilkanaście oczek do Pogoni Lębork i Piasta Człuchów, które wywalczyły promocję. Obecnie jantarowcy bezapelacyjnie dystansują innych, będąc na najlepszej drodze do powrotu szczebel wyżej. Pojutrze będziemy się emocjonować zaledwie trzecim meczem w historii kontaktów obu teamów. Dotychczas jedynie w kampanii 2007/2008 w klasie okręgowej piłkarze MKS-u i Jantara rywalizowali w oficjalnych grach. Ciekawe to były potyczki, gdyż nad Debrzynką 19 sierpnia 2007r. zwyciężyli goście 2:0, a w rewanżu, 14 czerwca 2008r. "emkaesiacy" pokonali swoich oponentów także 2:0. Bramki dla bardzo odmłodzonego, rozgrywającego wówczas ostatnie przed ponad dwuletnią pauzą spotkanie w okręgówce, pogodzonego ze spadkiem zespołu debrzneńskiego strzelili Piotr Grzechnik i Paweł Władyczak. Był to również pożegnalny mecz drugiej kadencji trenerskiej Krzysztofa Borkowskiego, trwającej niemalże pełne trzy sezony. Oprócz tego warto przypomnieć boje Żagla Debrzno z Jantarem (1:4 i 0:7 w klasie okręgowej 1990/91) oraz bardzo istotne potyczki Żagla z rezerwami usteckiego klubu w edycji 1989/90 (0:4 i 1:0), która przyniosła drugi awans debrznian do klasy okręgowej. Na pewno faworytem najbliższych zawodów jest Jantar, ale my też mamy swoje cele, ambitne zamierzenia i przekonanie, że na boisko Stadionu Miejskiego wybiegną odpowiedni wykonawcy, którzy wywalczą korzystny rezultat dla MKS-u. Do kadry wrócą Paweł Władyczak, Bartłomiej Teusz, Wojciech Marczak, być może Michał Birosz. Pozostali również palą się do gry, nikt nie pauzuje za kartki, a zatem "wystarczy" wyjść na boisko i zrobić swoje. Oby taki sam optymizm cechował nasz obóz po ostatnim gwizdku arbitra. Zapraszamy kibiców!