Zmazać plamę 02.05.2006r.
3 maja o godz. 15:00 MKS rozegra kolejny mecz ligowy na własnym boisku z Polonezem Bobrowniki. Znowu czeka nas trudny bój z ekipą z czołówki tabeli. Czerwono-niebiescy zapowiadają jednak skuteczną walkę o 3 punkty i to co najmniej z trzech powodów. Po pierwsze i najważniejsze - trzeba wygrywać by oddalić od siebie widmo spadku, po drugie - jesienne 1:13 (!) w Damnie wciąż jeszcze tkwi w naszych głowach i czas na rewanż, po trzecie wreszcie - cztery kolejne mecze o punkty w Debrznie przyniosły nam zaledwie jedno oczko po stronie zysków i należy to zmienić. Polonez poniósł w niedzielę porażkę z Pogonią Lębork, co kosztowało bobrowniczan (a raczej słupszczan grających w barwach tego klubu) utratę pozycji wicelidera na rzecz Czanych Czarne. Trudno orzec czy to oznacza, że nasi rywale wpadli w mały dołek dyspozycji, czy może ich przeciwnikom nareszcie wyszedł bardzo dobry mecz na wiosnę. Tak jak w przypadku naszej konfrontacji z Czarnymi również i teraz obie strony powalczą o 3 punkty, bo tego wymaga sytuacja w tabeli zarówno MKS-u jak i Poloneza.
Zagramy z Polonezem po raz szósty w historii. Jak dotąd MKS wygrał 2 mecze, tyle samo razy triumfował Polonez, raz padł rezultat nierozstrzygnięty, bramki 20:11 dla naszych środowych gości. W sezonie 2001/02 obydwa kluby zacięcie rywalizowały o uchronienie się przed degradacją. Kluczowe dla spadku Poloneza i utrzymania MKS-u okazały się wtedy remisowy mecz 1:1 w Damnie (w którym gospodarze przestrzelili karnego na kilka minut przed końcem) oraz niespodziewana klęska bobrowniczan w ostatniej kolejce w Charbrowie. Do historii przeszedł też wygrany przez nas 4:2 (hat-trick Leszka Begera) mecz u siebie rok temu. Skończyło się 4:2, a powinno 4:3, bo jak pamiętamy arbiter główny i jego asystent popełnili nieprawdopodobną gafę nie uznając prawidłowo zdobytego gola dla Poloneza. No i to jesienne 1:13, najwyższa porażka w historii czerwono-niebieskich... Teraz pragniemy tylko jednego: rehabilitacji za tamtą niechlubną wpadkę. Tym bardziej, że punkty są nam potrzebne dosłownie jak tlen!