Chojniczanka za silna 14.09.2013r.
Lider rozgrywek słupskiej okręgówki juniorów B okazał się zbyt mocnym przeciwnikiem dla czerwono-niebieskich. MKS przegrał na własnym boisku z Chojniczanką Chojnice 0:6, utrzymując bezbramkowy rezultat do 30. minuty i tocząc w miarę wyrównany bój tylko w pierwszej odsłonie.
Roślejsi, lepsi także technicznie goście odnieśli przekonywające zwycięstwo, aplikując Damianowi Okońskiemu pół tuzina goli. Bramkarz debrzneński nie może mieć jednak do siebie wielkich pretensji, gdyż zrobił miedzy słupkami tyle, na ile go obecnie stać, nie popełniając większych pomyłek. Przyjezdni otworzyli wynik w 30. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rogu jeden z nich z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Drugie trafienie odnotowaliśmy w 38 min. Po składnej akcji chojniczanin dołożył nogę będąc w polu bramkowym i na przerwę piłkarze schodzili przy rezultacie 0:2. Drugie czterdzieści minut to już wyraźna dominacja rywali. W 50 min. podwyższyli na 3:0, wykorzystując rzut karny podyktowany przez arbitra za faul Mateusza Gryty. W końcowym kwadransie dołożyli kolejne trzy bramki. W 68 min. Okoński obronił silny strzał z dystansu, ale wobec dobitki był bezradny. Pięć minut później po rzucie wolnym powstało zamieszanie na przedpolu bramki MKS-u i po chwili piłka znalazła drogę do celu. Wynik na 6:0 młodzi zawodnicy Chojniczanki ustalili w doliczonym czasie po drugiej jedenastce, znowu gwizdniętej za przewinienie Gryty. W sobotniej potyczce ligowe debiuty zaliczyli Błażej Borucki i Fabian Rusch. Czy powiedzenie, iż do trzech razy sztuka znajdzie swoje zastosowanie w przypadku ekipy Łukasza Płóciennika? Po dwóch przegranych i bez zdobyczy bramkowej debrznianie wybierają się teraz do Kołczygłów, gdzie 21 września o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie z GKS-em. Czekamy na dobre wieści, na przełamanie kiepskiej passy....

MKS Debrzno - Chojniczanka Chojnice 0:6 (0:2)
MKS: Okoński - Mateusiak (56 Lender), Gryta, Wons, Dynkowski (20 Glugla) - Petryczko (51 J. Kaczmarek), Rekusz, Romanek (77 Rusch), Masternak (41 Fiegler) - Kierzek, Raszliński (64 Borucki)