Jesteśmy z Wami od dziesięciu lat 01.09.2013r.
Kilkaset opisanych, zrelacjonowanych, udokumentowanych meczów seniorów i drużyn młodzieżowych sekcji piłki nożnej, zestawienia statystyczne, tabele, zdjęcia, materiały o charakterze publicystycznym, sportowe ciekawostki, felietony, liga halowa, ale również dla przeciwwagi (bo przecież nie samym futbolem kibic żyje) imprezy pingpongowe - to wszystko i jeszcze więcej możecie znaleźć na www.mksdebrzno.pl dokładnie od dziesięciu lat!
Tak, to właśnie dziś obchodzimy okrągłą rocznicę pojawienia się w sieci witryny internetowej naszego klubu, którą uruchomił 1 września 2003r. jej administrator Robert Białek, otwierając na wirtualny świat organizację jednoznacznie kojarzoną z miasteczkiem na granicy Pomorza i Wielkopolski i... czerwono-niebieskimi barwami. Wtedy byliśmy dostępni pod adresami www.mksdebrzno.prv.pl i www.mksdebrzno.aplus.pl, od stycznia 2011r., po wykupieniu domeny, obowiązuje obecny. Cały ten długi czas redakcja w stałym składzie (oprócz dbającego o kwestie techniczne "Białasa" zespół tworzą Sebastian Michno (newsy, relacje, wyniki, tabele, statystyki itp.), Paweł Bojarski i Robert Szychowski (serwis fotograficzny) oraz od niespełna roku piszący felietony Arkadiusz Lewenko), sukcesywnie, regularnie przedstawia kibicom wszystkie wydarzenia z udziałem "emkaesiaków" z ul. Sportowej. Całość tych poczynań to nie tylko aktywne uczestniczenie w tworzeniu z dnia na dzień historii MKS-u, lecz jak sądzimy patrząc szerzej także kawałek dziejów samego miasta, z którym nierozerwalnie jesteśmy związani. W 2008r., z okazji pierwszego jubileuszu strony, życzyliśmy sobie wytrwałości na kolejne pięć lat. Ten okres minął niesamowicie szybko.... Działamy dalej i będziemy nadal to robić, z myślą oczywiście nie tylko o sympatykach sportu w samym Debrznie i najbliższych okolicach, ale też o tych, którzy interesują się nim w najdalszych zakątkach kraju i poza jego granicami. Zabrzmiało jak laurka, ale co tam, raz na kilka lat....