Startuje liga juniorów 29.08.2013r.
W weekend 31 sierpnia/1września rozpoczyna rozgrywki ligowe młodzież MKS-u Debrzno. W sezonie 2013/2014 klub reprezentować będą ekipy grające w klasie okręgowej w kategoriach junior B i D1.
Nie wszystkie dokładne terminy i godziny spotkań są znane, ale możemy już w tym miejscu przekazać informację dotyczącą zawodów na własnym boisku. Juniorzy B, prowadzeni tak jak w poprzedniej edycji przez Łukasza Płóciennika, mieli zainaugurować zmagania o punkty w niedzielę 1 września o godz.16.00 potyczką u siebie z Sokołem Wyczechy. Ten mecz został niestety odwołany, a czy w ogóle kiedykolwiek się odbędzie przekonamy się w najbliższych dniach. Skąd ten problem? Sokół, beniaminek klasy A, ma ogromne kłopoty ze skompletowaniem wymaganego przepisami jednego zespołu młodzieżowego i złożył wniosek do Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej o pozwolenie na grę na tym szczeblu bez teamu juniorskiego. To dotąd nie było praktykowane w podokręgu słupskim, ale podobne przypadki zaistniały wcześniej w gdańskiej części pomorskiego okręgu i na tym opierają swoje stanowisko działacze z Wyczech. Na ten moment spotkania MKS-Sokół nie ma, a czy liczba klubów w lidze w tej kategorii wiekowej zostanie rzeczywiście uszczuplona o niedoszłego rywala debrznian, pokaże niedaleka przyszłość. Oto pozostałe terminy konfrontacji, w których czerwono-niebiescy będą gospodarzami: 14 września (sobota) MKS-Chojniczanka Chojnice, 28 września (sobota) MKS-Piast Człuchów, 13 października (niedziela) MKS-GTS Czarna Dąbrówka, 20 października (niedziela) MKS-Brda Przechlewo i 3 listopada (niedziela) MKS-Granit Koczała. Za każdym razem pierwszy gwizdek rozlegnie się o godz.11.00. Poza Debrznem wystąpimy pięć razy: w Brusach, Kołczygłowach, Bytowie, Kępicach i Czarnem. Z kolei nasi najmłodsi zawodnicy, absolutni debiutanci, czyli juniorzy D1, których trenuje Sebastian Stalka, rozpoczną od derbów z Brdą Przechlewo, 1 września o godz.13.00. Oprócz tego na Stadionie Miejskim podejmiemy Czarnych Czarne (15 września o godz.11.00), Chojniczankę Chojnice (28 września o godz.13.30), Bytovię Bytów (6 października o godz.11.00) i Orła Kołczygłowy (19 października o godz.12.00). Potyczki wyjazdowe odbędą się zaś w Krojantach, Bytowie (U-2), Koczale i Gostkowie. Zapraszamy sympatyków piłki nożnej w wydaniu dzieci i młodzieży na obiekt przy ul. Sportowej. Kibicujcie nie tylko seniorom, ale również ich następcom!